Co dělat když pes kňučí a vyje při mém odchodu z bytu

Odcházím v půl páté ráno do práce. Po mém odchodu po chvilce začne pes kňučet a výt což podle sousedů trvá někdy i hodinu. Jak ho to odnaučit?

Nejlepší odpověď
terry

nevíme, jak je pejsek starý či mladý a jak dlouho bydlíte tam, co bydlíte.
Důvodů je několik.
Může se mu stýskat, že je sám, může bát, že je sám, nebo že ho opustíte atd.
Zkuste ho nějak zabavit, aby na to zapomněl.
Jinak to chvíli potrvá, ale za čas to přejde, až si zvykne, že v některou dobu pravidelně vracíte.

Další odpovědi
anonym

Chudaci sousedi , ale i vy… kdyz budete odchazet , davejte mu pamlsek , vysvetlete , ze se zase vratite . Az se vratite , tak zase pamlsek a pochvalte za to , jak byl hodny … i kdyz nebyl , ale nejak to " pochopi ". Snazte se vracet pravidelne , ve stejny cas.
Ted jsem tu asi nekoho pobavila . 🙂 -iv-

chudst

arygnoc: naprosto s tim nesouhlasim, to jsou vymluvy rodicu, kteri psa v byte nechteji. Jeste bych uznal velka plemena (ale zase zalezi na velikosti bytu). Mala plemena tam muzete mit naprosto bez problemu. Chodi-li pravidelne na prochazky, neni to zadne trapeni zvirete, i kdyz se to vetsina rodicu bude snazit detem vsugerovat.

Naprosto souhlasim s kamilou4444 a tery. Odnauci se to – casem. Kdyz je obcas nas pes doma sam (s tim, ze ho babicka chodi vencit) a jedeme treba na tyden pryc do zahranici (jednou za rok, nikoli pravidelne a to posledni dobou zustava doma bracha, takze ho venci on! – to dodavam pro jistotu, nez me narknete z bezohlednosti na psa), prvni tri dny pry obcas steka – a pak ho to omrzi. Kdyz jsme ho meli jako vetsi stene, privezli jsme si ho na zacatku prazdnin. Kdyz jsme pak chodili do skoly, samozrejme take stekaval. (Babicka bydli pod nami, tak nas informovala.) Ale zvykl si.

  • iv-: ne, nepobavila, take s tebou souhlasim. Nez si pejsek zvykne, mela by doba odlouceni trvat zhruba stejne dlouho a mela by byt co nekratsi.

Doplňuji:
arygnoc: Zatimco treba venku v zime v boude jsou spokojeni a pres leto jste porad na zahrade, vidte. To je proste nesmysl – tam maji jeste mensi kontakt s lidmi. Ale ano, maji vice prostoru. Idealni samozrejme je ted, jako to mame na chalupe my: dum, kam muze jit, kdyz chce (a je to pes domaci, takze vetsinou je doma) anebo jit na zahradu, kdyz chce.

Ale proste v tomto se naprosto neshodneme: ja tvrdim, ze to neni tyrani, kdyz je v byte v panelaku, pokud se pejskovi dostatecne venuji (coz se mu venuji vice, nez kdyzby byl na zahrade) a zejmena davam-li mu venku dostatecny pohyb; vy tvrdite, ze je to tyrani. Neprednesl jste zadny argument, ktery by me presvedcil a nepredpokladam, ze bych vas v tomto presvedcil ja, takze holt to nechame tak, ze kazdy mame v tomto jiny nazor. Ostatni si alespon budou moci vybrat :)

arygnoc

vyhodit vás z práce, aby jste se mohla věnovat psovi.
Ten totiž do bytu nepatří (už nějakej ten miliónek let), víte?
Doplňuji:
chudst:

životem mi prošlo několik psů (velké i malé rasy).
ani jednoho z těch psů jsem si netroufl (nedovolil) týrat (rozuměj chovat) v bytě.
Právě proto, že jsem ho měl rád.
Není to vina psů, že bydlí v panelácích (bytech, domech), nýbrž lidí.
Já bych se taky cítil blbě, kdyby mě někdo choval ve vězení a ještě k tomu na mně kašlal.

kamila44444

Nevím jak je ten pejsek starý,ale jestli je to ještě štěně tak to tak bývá ze stezku.teprv si to zvyklo bez mámi a najednou to bývá uplně samo doma.odnaučí se to sám od seebe-zvykne si.Ale jestli je to větší pejsek tak to už nemám zas tak velké zkušenosti.Leda kdyby jste koupila protištěkacá obojek.ale to by byl pro pejskla trest za to,že mu je po vás smutno… :/

Ponytail

arygnoc: Tohle by mohla říct i bába z vesnice, kde jsem dosud žila, že jejíma rukama prošlo mnoho psů. Ruzuměj tomu tak, že celý život měla psa, který byl na zahradě uvázán u boudy. Protože „pes do bytu nepatří“, případně „pes má být u boudy“.
Tento názor, že pes je nejšťastnější na zahradě je už po dlouhá léta překonán. Pro psa je nejdůležitější společnost, anžto je to zvíře smečkové. Takový pes bude šťastnější s 5 lidmi v malé garsonce než sám na velké zahradě. Pejsek tazatelky by vyl i na zahradě.
Správně radí -iv-. Důležité je se psem se neloučit, prostě se sebrat a odejít. Vrátit se za 5 minut, pokud byl pejsek hodný, pochválit, dýt pamlsek. Takto intervaly prodlužovat a cvičit jeho trpělivost. Hodně štěstí!