Coliffe

Správné venčení štěněte

Hezké odpoledne, doma mám 14 dní fenečku jorkkšírského teriéra, jsou jí 3 měsíce (7.ledna budou). Máme takový problém s venčením, protože všude píší něco jiného. Jak víte-počasí není nejlepší, je zimní období ale jak tedy naučit fenečku dělat potřeby venku? Někde píší že se nesmí venčit, někde že ano… Tak se ptám:
Můžeme jí brát normálně ven aby se naučila dělat potřeby venku?

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Téměř tři měsíce věku je už dost na to aby fenečka vydržela několik minut venku. Ono trocha chladu alespoň urychlí celý proces. :)) Nejsou žádné arktické mrazy, vždyť je naopak teplo, jen nevlídno. Nevykonávejte s ní žádné procházky , prostě ji vyneste na vhodné místo, po vykonání potřeby pochvalte, případně odměňte a šup domů! Moji domácí psi vědí, když řeknu „čurat“, že se jedná pouze o tento účel a ne o žádnou procházku, tak rychle udělají, co se od nich očekává a nikterak se nezdržují ani nerozptylují a uhání zpátky domů. Pokud teď o svátcích jste doma, máte čas se štěněti věnovat. Až bude štěně mnoho hodin samo , nevydrží ještě takovou dobu bez vykonání potřeby, tak musí mít možnost domácího „náhradního řešení“, které by ale nemělo být k dispozici ve vaší přítomnosti. Pokud tedy jste doma a můžete se štěňátku věnovat, tak mu domácí záchůdek odstraňte. Štěně si rychle zvykne, že se jedná pouze o nouzové řešení.
Doplňuji:
Kapka má pravdu s upozorněním na potřebnou imunitu, ale v tomto zimním období nehrozí nákaza tak jako v teplých jarních a letních měsících. Zamezte pouze přímému kontaktu s jinými psy (nebo s neznámými psy, u kterých nemáte jistotu, že jsou očkovaní) a běžného kontaktu se zemí se nemusíte obávat.

Další odpovědi
kapka

Ještě mě napadlo, že rady „nevenčit“ bývají i z důvodu, aby se štěně nenakazilo některou přenosnou psí chorobou v době, kdy ještě není imunní. Pokud tedy ještě není úplně naočkované /termíny řešte s veterinářem/, nemělo by se dostat pro jistotu do kontaktu s jinými psy. I zdravý pes může na neočkované štěně přenést nemoc, on je imunní, štěně ne.
Takže určitě venčit, ale opatrně. Někdy teď v těch třech měsících by mělo dostat poslední očkování /pak až zase za rok/.

Drap

Předpokládám, že takovéto šťěňátko krmíš 3× za den. Osobně se mi vždy osvědšilo, jít štěně vyvenčit cca 15 – 20 minut po každém žrádle. Zima a sníh mu určitě neuškodí, snad se jen vyhýbat hodně rozsileným mástům. Za oár dní bude po problému.Naučit štěně na příkaz čurat nebo venčit. Za pár dnů máš po problému.

Zdroj: vlastní zkušenost

terry

3 měsíce je dost, aby venku pár minut vydržela i v zimě.
Můžete jí dát přes záda kabátek nebo dečku, ale chvilku to vydrží i bez ní.
Na jaře, až se bude oteplovat procházky prodlužujte.
A hlavně, používejte zdravý selský rozum, ne pouze načtené poučky.