redy

Když mám tři štěňata a nechci je

tak je vodnesu do útulku a co budu platit něco jako alimenty?
babča už nemůže se voně starat protože má jejich mámu a ta dá dost práce.
a já už vodjíždím dom děkuju
Doplňuji:
isteron to jo zadara bych je dala, ale každej kdo má nebo měl psa už nechce
a v útulku se neplatí? třeba jednorázově bych zaplatila ale na dlouho to bych na to neměla ani babča

Nejlepší odpověď
Deli

Na facebooku najdeš stránku Štěně v nouzi. Když zklamou jiné možnosti, zkus tuto.
Doplňuji:
V útulku se neplatí. Nejlíp donést jim pytel žrádla nebo dát příspěvek.

Další odpovědi
arygnoc

rozdať, útulok vidím ako poslednú vec.

svoje mačatá (nečakane prišli na svet) som rozdal na jarmoku – mal som ich v košíku s tabuľkou darujem (i s košíkom) k tomu pre každé mača stravu cca na tri dni (konzervy). Bolo ich 5.

Za hodinu mali nových majiteľov.

Doplňuji:
a matku nechať vykastrovať (podviazať).
Prípadne i otca (keď ste majiteľom).

anonym

Psy do útulku zpravidla umisťuje Městská policie, není to tak, že útulek slouží jako odkladiště nechtěných štěňat.
Zkus různé inzerty, ale všeobecně je štěňat (i čistokrevných) víc než zájemců. Prostě nabídka převyšuje poptávku…
Hlavně je nestrkej v igelitce někomu za plot, jak to ukazovali dnes v TV zprávách! Fenu jste měli hlídat nebo nechat vykastrovat, event. požádat u veterináře o potrat a ne řešit na poslední chvíli nechtěná štěňata!

isteron

Daj inzerát, podaruj, alebo do útulku.
Doplňuji:
Neviem, ešte som nepoužil tento útulok. Je pravda, že zvykne byť plný, aj u nás. My sme riadne odkúpili nášho špica od domáceho chovateľa, a už aj on má jedného potomka. Ale sme ho dali vykastrovať a teraz má s fenkami pokoj, aj so svojimi hormónmi.

Reezo

Určitě bych se nejprve snažil najít nového majitele pro pejsky. Nafotit a umístit na web, že jsou třeba zdarma k dostání. Dát to na facebook. Pokud nikdo neprojeví zájem, tak bych doporučil útulek. V poslední řadě me napadá eutanázovat psy, ale na to člověk musí mít žalůdek a musí to být humánně, nesmí nijak trpět zvíře.
já osobně bych na to žalůdek neměl.

redy

Bohemica to není naše chyba, doktor řek že tyhle plemena na stáří bejvaj tlustý.Vona je doma akorát chodí do lesa s dědou a nevšim si že by tam byl nějakej pes,jinak je taky na zahradě,
inzeráty sou všude možně a ťech pár lidí co by si psa vzali ty chtěj psa a ne fenu
my máme rádi zvířata a pes je staroušků ne náš. Ale všem děkuju za rady

anonym

Změňte veterináře a přístup! nechtěných štěňat jsou všude mraky, zabránit nechtěnému množení lze, plemena „tlustá stářím“ neexistují.

redy

Bohemica :Veterinář taky řek že v deseti rokách fena nezabřezne nebo je stará.No a dopadlo to takhle a operace je nemožná nebo by mohla umřít.babča je ztoho špatná to co mi píšete je pravda ale už nic nenaděláme děkuju

anonym

Právě proto co píšeš, si troufám kritizovat vašeho veterináře. Je to diletant! Pokud fena hárá, může zabřeznout. Vaše chyba byla, že ste jí nehlídali.