zooblb4

Jak přemluvit rodiče aby mi koupili psa?

Ahoj hrozně moc bych chtěla pejska (jorkšírka) sestra už psa měla nechtěla ho tak ho dala nám už byl starý a mamka se o něj starala jako o svého taťka tak nadšený nebyl ale co mohl dělat jás ním nechtěla chodit ven vím že je to ode mě kruté ale byl moc starý a já za něj necítila odpovědnost potom umřel ☹ (jo nezmínila jsem že sestra ho dostala jen tak) a já jsem přemlouvala rodiče ob tří let aby mi koupili zvířátko nejdřív to byl křeček pak mořče potom králíček pak fretka, kočka a nakonec pejsek mamka by ho taky chtěla ale táta NE! Mamka mi řekla že mi ho koupí za 2 dvojky na vysvědčení a chodím do páté třídy já jsem se jí ptala proč já se mám snažit když sestra si jen řekla a dostala ho mamka se pořád vymlouvá:Ale to byla jiná doba. Tak jsem se jí zeptala co má pes společného se známkama hned mi to řekla že prý vše dostávam jen tak a že mě chce zamotivovat je to sice pravda ale jábych za psa vyměnila vše i počítač kdyby jste mě znali bylo by to už co říct tak vác prosíím poradtě co mám ještě vyzkoušet?! Předem děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Zeptej se maminy co ji na tom nejvice vadi , aby jste pejska meli. Trebas ma strach , ze venceni bude po 14 dnech – zbyvajicich i 14 let pak jen na ni. A ty si sama vyzkousej , 3 krat denne nejmene chodit ven – nejmene mesic , v kazdem pocasi .. jako kdyby jsi pejska uz mela. Uz jsem to tu jednou radila jednomu chlapci a uz se neozval. 🙂 Ale pejska ti preji. Ale je to pro celou rodinu , ne jenom pro tebe. pa -iv-

Další odpovědi
Ella

a jsi si jistá? o psa své sestry si se taky nepostarala a tvůj táta nejspíš správně tuší, že by tě po nějaké době omrzelo chodit s ním na procházky, které pejsek potřebuje, koupat ho a věnovat mu čas a pak by se starání o něj přeneslo zase na mamku, jako u pejska tvé sestry. To, že byl starý přece neznamená, že není už váš a není tvoje starost.
Přiznej si – co potom až to malé roztomilé šťěňátko vyroste (i když jorkšír je i jako dospělý malý pes) a tobě se zachce počítače, internetu? Hm? Jorkšír potřebuje každý den česat, aby vypadal dobře – jeho srst jsou vlastně vlasy a hodně rychle se zacuchají.
Nechápej mě špatně, třeba se o něj postaráš, ale moc tomu nevěřím – ze zkušeností se sestřenkou – vystřídala už tunu pejsků, teď má taky jorkšíra, starala se o něj pár měsíců když byla Lili šťeně a teď? Samozřejmě se o něj stará její mamka, která jí jako svému vymodlenému a jedinému dítěti nedokáže nic upřít. Nechodí s ní ven, nekoupe jí, brblá dokonce i když jí má jenom dát do misky čistou vodu a učesat ji? Ani náhodou! Chudák pejsek má téměř dredy, které ji samozřejmě hrozně tahají a pořád se drbe – to teď rozčesat je téměř nemožné, protože to pejska bolí.
Tak co? Postaráš se o něj? Každý den? I když nebudeš mít náladu? Půjdeš s ním pravidelně víckrát denně na procházku, aby se mu nezkřivili záda (ano, to jsem četla v příručce), budeš po něm uklízet, než se naučí chodit na jedno místo? Budeš ho pravidelně každý den česat? Budeš ho koupat? A vydrží ti to dýl než pár měsíců? Jestli můžeš odpovědět na všechno kladně, tak potom bys měla mít pejska. Ale jestli ne, tak raději si nech počítač a počkej pár let.

venkovan

Pes je závazek na 10 a více let. Je to živá bytost a ne panenka. Pokud rodiče nechtějí, nesnaž se prosazovat svoji vůli trucem apod. Buď ten čas sám přijde, kdy rodiče se se psem smíří, protože budou potřebovat nového kamaráda do bytu a přijmou i starost o něj a nebo ne.
Za několik let odejdeš na střední školu atd – pokud by pe nebyl přijat rodiči, tak by trpěl, protože ty můžeš být na internátu, potom na kolejích u vysoké školy apod.

Janča169

No tak se snaž o ty dvě dvojky já jsem 5. třídě a vycházej mi samí nebo jen jedna 2 a nebo snima skus nemluvit a bud urazena vim ze je to kruty ale nic jinyho me nenapadlo

Džuls

My s bratom sme raz prišli domov aj so psom a už je s nami šiesty rok. Rodičia nemali srdce na to, aby ho odniesli preč… 🙂

Harveistkada

Jsme stejný případ. Ale jestli ses nechtěla starat ani o sestřina psa? To je jedno že je starý. Pořád je to pes. Nechci tě urazit ale o psa se musíš starat. A jestli ses o toho vašeho starého starat nechtěla jenom protože je starý… Každý pes jednou vyroste… Kdybys teď dostala psa, taky by ses o něj za 8 let nestarala( jestli by se dožil)