Avatar uživatele
zooblb4

Jak přemluvit rodiče aby mi koupili psa?

Ahoj hrozně moc bych chtěla pejska (jorkšírka) sestra už psa měla nechtěla ho tak ho dala nám už byl starý a mamka se o něj starala jako o svého taťka tak nadšený nebyl ale co mohl dělat jás ním nechtěla chodit ven vím že je to ode mě kruté ale byl moc starý a já za něj necítila odpovědnost potom umřel ☹ (jo nezmínila jsem že sestra ho dostala jen tak) a já jsem přemlouvala rodiče ob tří let aby mi koupili zvířátko nejdřív to byl křeček pak mořče potom králíček pak fretka, kočka a nakonec pejsek mamka by ho taky chtěla ale táta NE! Mamka mi řekla že mi ho koupí za 2 dvojky na vysvědčení a chodím do páté třídy já jsem se jí ptala proč já se mám snažit když sestra si jen řekla a dostala ho mamka se pořád vymlouvá:Ale to byla jiná doba. Tak jsem se jí zeptala co má pes společného se známkama hned mi to řekla že prý vše dostávam jen tak a že mě chce zamotivovat je to sice pravda ale jábych za psa vyměnila vše i počítač kdyby jste mě znali bylo by to už co říct tak vác prosíím poradtě co mám ještě vyzkoušet?! Předem děkuji 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zeptej se maminy co ji na tom nejvice vadi , aby jste pejska meli. Trebas ma strach , ze venceni bude po 14 dnech – zbyvajicich i 14 let pak jen na ni. A ty si sama vyzkousej , 3 krat denne nejmene chodit ven – nejmene mesic , v kazdem pocasi .. jako kdyby jsi pejska uz mela. Uz jsem to tu jednou radila jednomu chlapci a uz se neozval. 🙂 Ale pejska ti preji. Ale je to pro celou rodinu , ne jenom pro tebe. pa -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

a jsi si jistá? o psa své sestry si se taky nepostarala a tvůj táta nejspíš správně tuší, že by tě po nějaké době omrzelo chodit s ním na procházky, které pejsek potřebuje, koupat ho a věnovat mu čas a pak by se starání o něj přeneslo zase na mamku, jako u pejska tvé sestry. To, že byl starý přece neznamená, že není už váš a není tvoje starost.
Přiznej si – co potom až to malé roztomilé šťěňátko vyroste (i když jorkšír je i jako dospělý malý pes) a tobě se zachce počítače, internetu? Hm? Jorkšír potřebuje každý den česat, aby vypadal dobře – jeho srst jsou vlastně vlasy a hodně rychle se zacuchají.
Nechápej mě špatně, třeba se o něj postaráš, ale moc tomu nevěřím – ze zkušeností se sestřenkou – vystřídala už tunu pejsků, teď má taky jorkšíra, starala se o něj pár měsíců když byla Lili šťeně a teď? Samozřejmě se o něj stará její mamka, která jí jako svému vymodlenému a jedinému dítěti nedokáže nic upřít. Nechodí s ní ven, nekoupe jí, brblá dokonce i když jí má jenom dát do misky čistou vodu a učesat ji? Ani náhodou! Chudák pejsek má téměř dredy, které ji samozřejmě hrozně tahají a pořád se drbe – to teď rozčesat je téměř nemožné, protože to pejska bolí.
Tak co? Postaráš se o něj? Každý den? I když nebudeš mít náladu? Půjdeš s ním pravidelně víckrát denně na procházku, aby se mu nezkřivili záda (ano, to jsem četla v příručce), budeš po něm uklízet, než se naučí chodit na jedno místo? Budeš ho pravidelně každý den česat? Budeš ho koupat? A vydrží ti to dýl než pár měsíců? Jestli můžeš odpovědět na všechno kladně, tak potom bys měla mít pejska. Ale jestli ne, tak raději si nech počítač a počkej pár let.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Pes je závazek na 10 a více let. Je to živá bytost a ne panenka. Pokud rodiče nechtějí, nesnaž se prosazovat svoji vůli trucem apod. Buď ten čas sám přijde, kdy rodiče se se psem smíří, protože budou potřebovat nového kamaráda do bytu a přijmou i starost o něj a nebo ne.
Za několik let odejdeš na střední školu atd – pokud by pe nebyl přijat rodiči, tak by trpěl, protože ty můžeš být na internátu, potom na kolejích u vysoké školy apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Janča169

No tak se snaž o ty dvě dvojky já jsem 5. třídě a vycházej mi samí nebo jen jedna 2 a nebo snima skus nemluvit a bud urazena vim ze je to kruty ale nic jinyho me nenapadlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džuls

My s bratom sme raz prišli domov aj so psom a už je s nami šiesty rok. Rodičia nemali srdce na to, aby ho odniesli preč… 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Harveistkada

Jsme stejný případ. Ale jestli ses nechtěla starat ani o sestřina psa? To je jedno že je starý. Pořád je to pes. Nechci tě urazit ale o psa se musíš starat. A jestli ses o toho vašeho starého starat nechtěla jenom protože je starý… Každý pes jednou vyroste… Kdybys teď dostala psa, taky by ses o něj za 8 let nestarala( jestli by se dožil)

Nový příspěvek