Ady_05

Jak přemluvit rodiče, aby mi koupili psa?

Dobrý večer, jsem Aďa (jakoze holka…) snažil se přemluvit rodiče, aby mi koupili psa … a už mi docházejí síly… psa už chci 10 let… mimochodem je mi 16… už se zabývám na internetu jak postupovat se stenetem a podobně… vždy jsem chtěla zlatého retrivra … oba dva moji rodiče měli psy… mamka říká, že ví, jaka je to starost, ale už si neuvědomuje, že už nejsem její malá holčička… vím co to všechno obnáší a že to není věc (zvíře), která je jen na par let… tak bych chtěla vás poprosit, zda mi poskytnete rady, jak je přemluvit … mamka je taková, že řekne ne a pak jo a pak ne… taťka zase říká, že první půjde z domu štěně pak já (dcera) a pak manželka (moje mamka), ale doufejme, že to myslí ve srandě. A jak ji tak pořad otravuju, že jí ukazuju inzeráty a chovatelské stanice a dnes mi řekla, že se o tomto víkendu podíváme ( jako že ji to ukážu)… ale ja se právě bojím, že to řekla jen tak, abych už na chvíli držela pusu… ale mně toto ubližuje … brečela jsem kvůli tomu, že mi mamka řekla na Vánoce, že psa mi dovolí a pak za 1 měsíc mi řekla, že ani náhodou, že žádného osa nechce… tak prosím o tu radu nebo rady, budu za ne velmi vděčná.

Rady v archivu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20p%C5%99em­luvit%20rodi%C4%8De%2C­%20aby%20koupi­li%20pejska

Odpovědi
iceT

Je mi líto, ale pokud jsou rodiče neoblomní, nezbude ti než počkat do doby, než se osamostatníš a odstěhuješ a pak si psa budeš moct pořídit sama.

Jinak rady zde
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20přem­luvit%20rodiče%20ba­y%20dovolili%20psa

ivzez

Ady, rodiče přemluvíš úplně stejně,
jako by někdo přesvědčil tebe udělat něco, co udělat nechceš.

Neexistuje žádný způsob, jak někoho přimět udělat něco, co udělat nechce.
neměla by ses o to ani pokoušet. (Víš, co je manipulace nebo vydírání?)

anonym

Tipnul bych si, že pokud nějakou postranní cestou prokážeš svou zodpovědnost, nejen zájem ale i schopnost pečovat o živého tvora. Například tím že si pořídíš knížky na téma chovatelství a něco si o té problematice nejdřív nastuduješ. Občas nějaké to moudro z knížek prohodíš u stolu jako zajímavost. Rodiče pochopí že to není jen rozmar ale skutečný zájem.

Tvoji rodiče se možná obávají, že je to jen věc která je prostě jenom zrovna ve třídě IN, chceš ji protože je to moderní, mají ho i ostatní holky a potřebuješ se pochlubit ještě chundelatějším živým pokemonem. Pes není tablet, není to iphone, nedá se s ním pochlubit a pak ho s nezájmem hodit pod postel. Když je těchto obav zbavíš mohli by časem povolit a dovolit.