Lory

Pes vyje :(

co mám dělat? máme 9timesicni stafordku ktera kdyz odejdeme do prace cely den az do vecera nez se vratime vyje a steka… zkouseli jsme postupne odchazet davat ji naminky dlouho rano vencit a nic nepomaha… uz i sousede na nas blbe koukaji kdyz pes rve 9 hodin denne na cely barak. nevite o necem ? prosim a dekuju

Nejlepší odpověď
anonym

Pes není aktivní 2/3 dne a je úplně jedno, zda tuto dobu prospí (proklimbá, podřimuje, polehává, odpočívá atd. ) v bytě nebo na zahradě u boudy či na zápraží rodinného domku. Mladý pes má potřebu spánku ještě vyšší. Něco tedy nehraje! Takže problém není v tom, že držíte psa v bytě (ostatně jako převážná část populace dnešních pejskařů) protože pes by obtěžoval sousedy a okolí i tehdy, pokud by byl sám kdekoliv jinde.Jestliže přijdete ze zaměstnání a psovi se věnujete a v noci všichni spíte, tak to časově nějak nesedí. Je nesmysl aby pes vyl soustavně devět hodin.
Ovšem třeba uznat, že někteří psi si zvykají na samotu hůře, ale dospělý pes běžně tuto dobu prospí a čeká až se někdo z rodiny vrátí domů a jde s ním na procházku. Pokud máte sousedy nebo nějakého zodpovědného dorostence, kteří jsou přes den doma, můžete je požádat o spolupráci. Také existují psí „školky“ kam si majitelé dávají psa po dobu, kdy jsou v zaměstnání. Pouček na toto téma je hodně, každý majitel to řeší po svém, nakonec si většina psů zvykne. Dospělý pes, když je dostatečně fyzicky vyčerpán bude rád když bude mít klid na odpočinek.
Toto se ovšem nedá doporučit u mladého psa, který je ještě ve vývinu! Stafordi jsou jednak dost temperamentní a také závisláci, ale hlavně paličáci. Musíte být přísnější, důslednější a nenechat se od psa citově vydírat. V nejtěžších případech
si lze pořídit speciální el.obojek, který reaguje na hlasové projevy psa, ale o tom bych zatím raději neuvažovala.

Další odpovědi
anonym

To je to, mít v bytě psa! On si člověk neuvědomí, že pořízením psa, nastanou nepředpokládané starosti !

Drap

Je mu zkrátka smutno. Můžete zkusit hračky, nějak ho zabavit, ale moc velká šance na nápravu neni. Vím, že někteří lidé to řeší pomocí psích hotelů. Mnohé poskytují i umístění na několik hodin za den. Nevím, zda máte něco podobného v okolí. Také znám lidi, kteří si mohou dovolit najmout studenta, či více, kteří se přes den o psa starají.
Samo od sebe se to zřejmě nesrovná, spíše se dá očekávat, že problémy budou narůstat.

vlk samotař

http://www.ab­clinuxu.cz/blog/o_v­sem_moznem/2009/10/­pes-v-byte
Je mu smutno jedině sehnat hlídání nebo ho dát k někomu na zahradu po dobu co nejsi doma.

kablik

vím co to je když pes vyje téměř celý den, zažil jsem to, takže jediní řešení je: ZASTŘELIT – majitele…

Lory

Barbakan:

No spousta lidí má psa v bytě, a ten pes má pohybu a zábavy dostatek, že mu nic nechybí akorát neumí být sám.. A není to žádná potíž, to jako snad lidé ve městě co mají byt by neměli mít psy? To je trochu blbost… s žádným psíkem jsme takové problémy neměli… tak prostředím to fakt nebude.