escrito

Jak odnaučit psa výt

Nevíte někdo jak odnaučit staršího psa v bytě vývádět, vytí a škrabání na dveře apod.? Něco co Vám opravdu pomohlo.
Doplňuji:
Odpovědi typu ,,Možná by pomohlo,pustit ho občas ven. 🙂,, je blbá rada

Nejlepší odpověď
led

Ak to robí, ak je niekto pred dvermi, aspoň upozorní. Ale naučiť staršieho psa, aby a doma nebál byť sám… no neviem, asi je zvyknutý na spoločnosť. Aj pes sa vie báť a nudiť. Možno pomôže chodiť viac na prechádzky a naučiť ho na určitú pravidelnosť.
Moja je naučená byť sama, je ticho, nič nerozhadzuje, netrhá… čaká až prídeme domov a porozprávame sa spolu. Ona svoje a ja moje z práce.

Další odpovědi
tom004

Možná by pomohlo,pustit ho občas ven. 🙂

Doplním:
Psi máme doma celý život a vždy pes,který v bytě vyvádí a škrábe na dveře,chce z nějakého důvodu ven. A je úplně jedno,jestli je starší nebo mladší.

Blanka87

My jsme vytí psa vyřešili tím způsobem, že jsme se snažili najít způsob jak ho co nejdéle zabavit po našem odchodu. Do kusu papíru nebo látky jsme mu zabalili pamlsky nebo do hračky s větší dírou, aby to mohl vytáhnout, položili jsme mu ji na místečko, rozloučili se s ním a odešli do práce. Po příchodu z práce sice byl byt jak po výbuchu, ale sousedé si na vytí přestali stěžovat. Není to sice úplně „vyléčené“, ale pomohlo nám to alespoň částečně. Opravdu už tolik nevyje.