Nozdrolomo

Čím vyčistit dlažbu?

Po zednících jsou na ní zbytky barvy, malty a je obecně celá zašlá… :( Zajímají mne především osvědčené „babské“ rady, než ty „v Bauněco prodávaj přípravek…“ ;)
Doplňuji:
Zajímavé že opravdu poradit dokáže jen slečna/paní ;) Za ten ocet děkuji.
Pánové, je mi jasné, že se to samo neudělá. Když nemáte radu, co si nechat keci na koledu či se poohlédnou po otázce na kterou znáte odpověď ? Rádobyvtipné „rady“ o bábě nebo rejžáku mezi to nepočítám.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Mě tedy malta ničím nepustila, nic se neosvědčilo- žádný domácí přípravek nepomohl.

Co pomůže matločistič-to jsi ale nechtěl…no třeba ho v nouzi přeci jen použiješ

jinak na vytření aby zmizly šmouhy , dej do vody ocet raděj víc než míň a bude to OK

Další odpovědi
beer

Nic ve zlým příteli, ale jsem zvědav co se dozvíš o čištění „jakési“ dlažby (zámková,obkla­dačky,venku,do­ma,nová,opravo­vaná..)
No a teď babo raď )))

fcoop

Babské rady.....silné ruce,pevná vůle a spousty octa.Nic ve zlém.
Nevěřím,že by se našla natolik zkušená bába,která by to sfoukla,aniž by to bolelo.

greycell

pane, když ne přípravky, tak vemte do ruk rýžák a mazlák a hurá na to, samo se to totiž nezrobí

Pafffka65

Ahoj. Je to cca půl roku a přes kamaráda jsem dostal lahvičku na zkoušku. To jsem nanesl na dlažbu a rozetřel 2× štětcem. Pak jsem vzal vapku a vyčistil. Zapomněl jsem říct, že byla zas..ná od fasády. Jo a taky jsem řešil čištění od malty a to byl jiný výrobek a to po nanesení zašumělo a cement byl pryč. Jediný co vím, tak to bylo ve zkouškách a mělo to označení SGC a druhé SGA.