drnda

Malování vápnem

Ahojky,kdo mi poradí,jak odstranit zaschlé fleky,na dlaždicích,po malování vápnem.Je to,už půl roku co mi vymslovali vápnem koupelny,ale dlaždice jsou stále špinavé a všechny možné saponáty mám vyzkoušené,ruce udrbané a vápno stále drží,ani octová voda nepomohla.Už vážně nevim???díky h.

Odpovědi
fortin

Kyselina fosforečná. Obsahují ji přípravky k tomu určených ale jsou hodně ředěné a drahé. Používám také 30% kyselinu chlorovodíkovou. 1L/20, –25Kč. Ředit asi na 10–15% a nechat déle působit. Na hodně ušpiněnou dlažbu vápnem až 20%.

alenka901

použijte tekutý Cif a drátěnku