kemo

Oprava fasády před malováním

Budu malovat fasádu žlutou silikátovou barvou Míchaná silikátov/…

Nyní škrabu původní nátěr (vápno).

Pod tímto nátěrem je jakási písková omítka a pod ní ještě hliněná omítka.

Potřebuju poradit čím vyspravit vzniklé díry,aby byl povrch jednotný a po vymalování nebylo vydět zapravení děr.

Původně sem myslel,že to celý přetáhnu štukem nebo něčím v tloušce cca 1 cm aby to bylo bylo jednolitý,ale propočítal sem,že bych potřeboval 50 pytlů,takže to je opravdu moc.

Takže bych chtěl "jenom zapravit díry a celkově vyhladit.

Poradíte co použít? .

Btw:je vybraná barva v pořádku? Bude to držet?

Odpovědi
Drap

Kde je omítka téměř celá pryč, opravil bych maltou. Drobnosti a podobně přetáhl stavebním lepidlem. Podmínka je že vše bude pevné a nic se nebude drobit. Lepidlo lehce přebrousit, napenetrovat a použít fasádní štuk, nebo barvu. Pokud budeš používat jen barvu, bylo by vhodné lepidlo celé přeštukovat. Stačí cca 2 – 3 mm, aby byl povrch jednotný.
Přeji mnoho úspěchů
Tasáda se nemaluje, ale natírá, pokud to děláš jen barvou.

elkon

Větší díry opravit maltou a pak celou opravenou plochu přeštukovat a na okrajích
kde je původní omítka vytáhnout do vytracena. Chce to trochu fortel, ale není to nic složitého. Je to klasika, není potřeba žádné další vymoženosti. Několik míst už jsem takto opravil a nikdo by to nepoznal.

kemo

Tak já nevím chlapy jak to mám udělat. Na jinym fóru mi zase radí že mám pouzit jadrovou omítku. To si myslíte že je špatně?
Resp. větší díry bych zahazel maltou(cement, pisek, voda) a nechal tak 1cm na do házení jádrové omítky a ty menší díry rovnou jadrovou omitkou