Avatar uživatele
anonym

Olejové skvrny na zámkové dlažbě!

Dá se nějakým způsobem odstranit olejové skvrny od auta na zámkové dlažbě,samozřejmě že mě napadlo dlažbu vyměnit,nebo pozvat nějakou firmu. Jinak jsem to zkoušela jarem,savem, cifem, práškem na praní a už nevím čím vším. Poraďte,máte s tím někdo zkušenost????

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878 před 5064 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Benzín nebo jiná rozpouštědla, ale to se jen odmastí, ale flek stejně zůstane, protože je to v betonu vsáklé. Pak tedy doporučuji vapku-wap tlakovou vodu a vymýt. Časem to zmizí, ale je to boj na dlouhou dobu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Zkuste to ještě napříkld Kropítko nějakým benzinovým čističem a pokud by ti to nepomohlo posílám ti odkaz na firmu tak si tam skus zavolat a zeptat se jich určitě ti pomůžou a poradí.

Zdroj: http://www.pres­beton.cz/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Zkuste jakékoliv organické rozpouštědlo ( benzín, ředidlo a pod), ale ve spojení se sorbentem!! Takže alespoň jemné piliny namočit do uvedeného rozpouštědla a nechat působit. Nebo specielní sorbenty které jsou na trhu. Zůstane jen nepatrná skvrna která se časem vymyje deštěm. Bez sorbentu to těžko odstraníte, jenom to ještě více rozpatláte.http://www­.johanenviro.e­u/hydrofobni-sorbenty.html

http://ekost.czechtra­de.sk/sypke-sorbenty a td.

U hasičů se dá sehnat vapex.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rety

http://www.metaflux-ts.cz/index.php?pa­ge=detail&uid=95
Někdo doporučuje ředidlo, ale nikdo neví přesný typ(asi S6000)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Lépe než domácí čistící prostředky odmašťuje TECHNICKÝ BENZÍN. Lépe než technický benzín odmašťuje TOLUEN. Je ale možné, že se Ti to nepodaří vyčistit žádným prostředkem, to proto, že beton (z něhož je dlažba tvořena) je porézní a olej se nejspíš dostal pod povrch. Pak by bylo řešení dlažbu kostku po kostce obrátit vzhůru nohama. *** S toluenem jsem podlahu čistil- a úspěšně, ale jiný typ- no a protože to bylo v místnosti, nadýchal jsem se výparů a aniž jsem to měl v plánu, zafetoval si, neboli jak říkají čichači zafoukal jsem si 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
maly

…bohužel,je mi líto,ale tyto skvrny nejdou odstranit žádným rozpouštědlem,je­diná možnost je,poškozenou dlažbu vyměnit,protože mastnota se vsákla do betonového produktu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HanČe

A co SORBENT ??? :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kaffka

Ahoj, doporučuji výrobek CONDECOR OOT. Koupil jsem ho v internetovém obchodě palmcrete.cz a fakt to funguje. Prodávají ho sice pouze v 5ti litrovém balení, ale člověk nikdy neví, kdy se mu povede opět rozlít olej na zámkovku. Nátěr jsem musel dělat 2×. pokaždé to z pórů zámkovky vytáhlo mastnotu a na povrchu se vytvořili hnědé krystalky, které stačilo opláchnout vodou z hadice.

před 4305 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek