sowa

Jak očistit dlažbu?

Jak se dá očistit lepidlo ze spodní strany dlaždic? Dlazba byla špatně položena a odpadla. Poradí mi někdo? Díky Zdena

Nejlepší odpověď
Drap

Zaschlé už dost špatně. Jedině mechanicky odloupat, popřípadě odseknout. Na většinu však bude nutná flexa s kotoučem na dlažbu a odbrousit. Jde to dost pomalu a hodně se práší.

Další odpovědi
Zibner

Počkat až lepidlo zatvrdne, pokud není a pak seškrabat špachtlí a zabrousit smirglem do ztracena. Popř menší nerovnosti odstranit octovou vodou.

honza19hk

flexa a brusný diamantový kotouč.

venkovan

Rozbrušovací bruska s diamantovým kotoučem a nebo kotoučem na stavební materiálem, případně oscilační pilka.
K broušení doporučuji respirátor.
V některých případech je lepší koupit novou dlažbu. Záleží na množství co se překládá znovu.