KatkaM

Jak odstranit olej z fritézy vylitý na cestičku (částečně vydlážděná hladkými dlaždicemi) a na trávník?

Odstranění fritovacího oleje

Nejlepší odpověď
Pájo

Mastnou skvrnu a spáry zalejte přípravkem na nádobí (JAR apod., koncentrátem přímo z lahve), nechejte aspoň 30 minut působit, poté spláchněte vodou. Proceduru můžete několikrát zopakovat.

Dobré je i Mýdlo mazlavé – tzv. „mazlák“. Nanesete vrstvu mazláku, napěníte pořádně rejžákem, necháte působit pár minut a spláchnete vodou.

Skvrna by šla také odstranit tlakovým čističem (tzv. WAPkou).

Další odpovědi
baghira

Jedná se o jedlý rostlinný olej, biologicky rozložitelný, takže ekologická havárie nehrozí. Já bych to spláchl kýblem vody (aby se to nerozšlapávalo) a nechal to být.
Pokud je to estetický problém, že to vsáklo do dlažby a jsou tam fleky, tak to se vyvrbí časem.

elektrikář

Na čištění skvn na dlažbě se dají koupit v drogeriji chemikálie. Ale nevím zda to nesežere také trávník. Prací prášky spálí trávu.

Emefej

Na trávě bych to nechal být a dlažbu bych zkusil očistit mýdlovou vodou.