Avatar uživatele
Lucy7

Červy u psů po odčervení- je to možné?

Našla jsem v psích exkrementech bílé mohutné červy, které se jěště pohybovali. Je to možné když jsem ji před měsícem odčervovala? Přijde mi to divné, protože po odčervení by spíš ti červi měli být mrtví.
Doplňuji:
Mohou se přenést i na člověka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Lucy7

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, Damiana před 3382 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Záleží na věku psa,u kterého jsi našla jak píšeš"červy".Vývojová stádia psích škrkavek,které jsou nejčastějšími parazity u psů jsou cca 3 týdny od vajíček k dospělci . Fena-matka se má odčervovat před krytím,v době březosti a před porodem a štěňata i s laktující fenou odčervujeme asi od druhého týdne každých 14dní až do věku tří měsíců u štěňat a následně každý měsíc až do stáří půl roku.Podotýkám,že je třeba se řídit (zvláště u březích fen) návodem u používaného prostředku.Záleží totiž VELMI na typu prostředku,který použiješ.Některý působí tak,že "rozpadne" škrkavky v trávicím traktu a nenajdeš je v trusu.Jiný prostředek působí zase tak,že dospělce ochromí a vyjdou vcelku s trusem.Jsou prostě různé přípravky s různými účinnými látkami.V jednoduchosti lze konstatovat,že většina těchto běžně bez receptu dostupných prostředků,působí na dospělé škrkavky v trávicích cestách a neúčinkují na larvy a zárodky v jiných částech těla,natož v krevním oběhu.Z vlastní praxe doporučuji prostředky střídat,ale pouze v případě,že se jedná o preventivní pravidelné odčervování.V tvém případě budeš potřebovat léčebné odčervení,protože jsi našla v trusu okem viditelné parazity,požádej veterináře o pomoc.Doporučovala bych dopravit se psem i vzorek trusu, někdy i bez laboratorního vyšetření pouhým mikroskopem lze určit druh parazita .Uvědom si,že pokuď něco takového nastalo,je to co jsi viděla,jen zlomek toho,co má tvůj pes v těle.Nepodceňuj ten problém,začervený pes může být ohrožen na vlastním zdraví, ale být nebezpečným i pro ostatní zvířata a lidi...:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Určitě to možné je. A co nejdřív to napravte,
Odčervovací tablety pouze zahubí ty červy, které jsou v tělě. Za krátkou dobu je mohou mít znovu.
Vyzkoušejte jiné přípravky nebo některé širokospektrální. Na dobré veterině vám poradí.
A...je moc dobře, že jste si toho všimli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Odčervení se provádí opakovaně. Po první aplikaci hynou dospělci, ale na zárodky, které již vytvořili, přežívají. Proto se užívá druhá aplikace v časovém odstupu tak, aby zasáhla dorostence, kteří však ještě nejsou schopni reprodukce do další generace. Pokyny k přesnému užití odčervovací kúry ti vydá tvůj veterinář v souvislosti s druhem přípravku, dávkování a časovým odstupem jednotlivých dávek.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata