*Nataša*

Co dělat když má můj pes škrkavku??

Ahojte chtěla bych se zeptat co dělat když má můj roční pes škrkavku předchozí majitelé tvrdily,že ho očkovaly ale včera se vyblil a viděla jsem tam tu škrkavku a byly jsme sním na základním očkování tak sem se chtěla zeptat jestli mi neporadíte co a jak.

Nejlepší odpověď
www

Jak jí poznáte

Málo možností v anketě.
Zaprvé to nemusí být právě škrkavka a zadruhé je potřeba navštívit veterináře, navíc i s tím tvorem co pes vyzvracel.

Další odpovědi
Drap

Co dělat při příznaku škrkavky

Odčervit ho. Odčervení je třeba pravidelně opakovat. Tablety pro odčervení prodá zvěrolékař.

štamgast

Jak jí poznáte

Nespamuj tady.

ReHu

Co dělat při příznaku škrkavky

Očkování nestačí.
Na tyto a podobné parazity je NUTNÉ pravidelné odčervování.
Potřebné ti poradí a prodají ve veterinární ordinaci.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0krk­avka_ps%C3%AD

elektrikář

Co dělat při příznaku škrkavky

Na odčervení jsou ke koupi tablety, které se psíkovi dají do žrádla, V lekárně kde mají veterinární léčiva je seženeš Mají se dávat preventivně.

anonym

Pleteš několik problémů dohromady. Základní očkování neprobíhá u psa v jednom roce a jedná se o prevenci před nakažlivými nemocemi. Rozhodně se nejedná o opatření proti parazitům. Pes měl být odčerven před očkováním. Pokud pes už nějakého parazita vyzvracel, je zřejmé, že je silně napaden. Doporučuji návštěvu veterináře. Běžně se preventivně odčervuje každé tři měsíce prostředky, které lze zakoupit volně v lékárnách. Prostředky je třeba střídat. Pokud už je zjištěno, že pes je napaden, je třeba navštívit veterináře, který provede léčebné odčervení, vyšetření psa event.parazitů a doporučí další postup. Odčervování nelze zanedbávat !