Beer4Real

Je občan povinen sbírat po svém psovi trus?

Existuje nějaký řád který by to přikazoval nebo je to čistě na mém rozhodnutí?
Doplňuji:
super budu čekat až pude kolem strážník, nevíte kolik je pokuta?
já hnojím denně a myslím že třeba za min. režimu to nikdo neřešil až teď :)

Nejlepší odpověď
ministri

Psí hovno je sice fajn hnojivo, ale když si vezmete, kolik je psů ve městě a na jak malý prostor chodí pejsci kadit, tak to zas tak fajn není. Nehledě na to, že travní zeleň v městských blocích a sídlištích neslouží výhradně pro psí hovínka, ale také aby zkulturnila prostředí a děti se měli kde proběhnout, popřípadě si tam mohli lidé při pěkném počasí na chvilku sednout a užít si alespoň trošku té živé přírody.
Povinnost sbírat psí výkaly je obsažena většinou ve vyhláškách obcí pod sankcí pokuty. Zároveň je to morální a etická povinnost majitelů pejsků. Já s pejsky vyrůstal a teď mám také jednoho. Sbírám hovna celý život, dokonce je v noci po svém miláčkovi i hledám(pokud se nevykadí pod lampou, tak to není sranda), aby po našem venčení nebylo o minu víc.
Počkejte, až roztaje sníh a ukážou se hovínka za celou zimu.

Další odpovědi
Drap

Je to vlastně ve všech obecních vyhláškách, které mají oporu v zákoně. V neposlední řadě je to i slušnost.

dj.david1234

Nemusíš, ale pokuď tě uvidí MP tak si to zaplatíš a potom i uklidíš 🙂 takže odpověď je ano 🙂

Ale i zde jsou vyjímky.. Existují psí parky, kde to neplatí 🙂

Ale já osobně jsem toho názoru, že to je nejlepší hnojivo – přírodní!

Doplňuji:
Soused platil 500kč s tím, že to prý příště bude dražší… A musel to stejně uklidit 🙂

Jikra

Jak to jak píší ostatní: Samozřejmě že je to povinost . Je to podle obecních vyhlášek a výše pokuty je k nahlédnutí na místním úřadu a ve městech i na městské policii. A přesně jak píše -hanulka- kdyby mi to tvůj pes hnojil na chodníku před domem a já vás tam načapal tak bych tam to hnojivo s tebou vytřel.
Za minulého režimu nebylo tolik psů jako je dnes, a neřešilo se to protože se budovali světlé zítřky a na nějaké psí hovno (dámy prominou a ostatní doufám taky) nebyl čas ani kapacity.

Damiana

Je příšerné, když nad něčím tak samozřejmým, jako je dodržování čistoty a hygieny musí ve vyspělém státě „dohlížet“ policajt a vyhláška. Je to o morálce každého pejskaře, o základech slušnosti. Je smutné, když jí má pes – který se TO obvykle po sobě alespoň „snaží“ zahrabat – víc, než jeho páníček. Pokud to jinak nejde, pokuta je na místě. Mít zakálené chodníky a trávníky to je také demokracie?:-))

nikolqa.o

Uklízet po svém psovi je povinnost každého majitele.
Doplňuji:
Představ si, jak by to vypadalo, kdyby si si pustil psa třeba na dvůr a neuklízel si to po něm.

hanulka11

Jistě ,každý má povinnost po svém psů uklidit .
Doplňuji:
tak jako můžeš dostat pokutu za psa bez vodítka ,tak i za neuklizení exkrementů

venkovan

Napíši to trochu jinak než se běžně píše.
Vžimli jste si někdy toho zvířeného pracu za zahradnickými sekačkami když sečou městskou zeleň?
Co myslíte, že se stane, když ta sekačka nabere vyschlý psí trus ve kterém jsou vajíčka či jiná vývojová stádia cizopasníků?
Pokud se shodneme, že se zvednou do vzduchu – je šance, že třeba nějaké vývojové stádium škrkavky se nedostane na váš oděv, na lavičku, na kočárek atd.
Jistě – není to velká pravděpodobnost, ale když jsem viděl dokument, jak dítě prakticky osleplo díky larvě škrkavky, která se dostala za oko a překousala myslím nervy nebo sítnici (dokument Cizopasníci v našem těle), tak sjem k této potvůrce získal podstatně větší respekt.
Ale neboj se. Obecní policie po pejskařích nejde. Výnosnější pro ni jsou řidiči. Tam za menší námahu získají vyšší provizi. a až tě někde budou pokutovat, zkus jim to říci, že na řidiče se dokáží vytahovat, ale, že byli zřízení pro dohlížení na pořádek v obcích, parcích apod.
A v Čechcách není ostuda mít na noze (botě) psí výkaly. Dokonce si tento luxus dovolil jistý princ z jednnoho velmi významného království .

mosoj

Vystihl to venkovan.
Ač jsem psa nikdy neměl a ani v rodině. Nyní mně zcela náhodou zjistili, že jsem, nebo jsem byl dříve infikován psí ( rozlišují se na psí a kočičí) !!! škrkavkou ( toxocaroza). Takže ke svým pěkným nemocem mám ještě starosti s tímto. Během 1/2 roku absolvuji 3 x CT. Dávka radiace jako kdybych seděl v Hirošimě při americkém bombardování!!!!
A to mně ještě čeká vyšetření na očním. Bohužel běžným vyšetřením oka se nic nezjistí.

anonym

myslím, že je to povinnost, ale souhlasím s dj.david1234, je to nejlepší hnojivo, chyba těch co lezou na trávník a šlápnou do toho.. ale pokud je to třeba na chodníku, pak myslím, že uklízet by se to mohlo…ale na trávě by to mělo být jedno :/ taky po mém psovy neuklízím, ale máma například ano.. ale zajímalo by mě, jestli povinnost to uklízet platí i když má pes průjem..?

Bedy

V některých obcích je to stanovené vyhláškou. Pokud budete přistižen, můžete klidně zaplatit až tisíc korun pokutu (vycházím z praxe našeho města).
Ale například v sousedním městě jezdí „hovnocuc“ na psí exkrementy, tak tam to lidé uklízet nemusí.
A přitom za psa platí stejně jako u nás… :-/

briketka10

a to já po ségřiným Yorkšírovi sbírám
i malinkatou nudličku a někdy šlápnu
do tákovýho lejna, prostě to sbírat
nebudou a nebudou prasata, že se tak
na ně naštvu a nadávám až domů, čistím
botu ve sněhu, v kaluži, nebo v trávě ..
jeden by zvracel z těch lidí brekeke :(

hanulka11

A víte vy ,kdo neuklízíte- jaký je to hnus sekat trávu s tím" psím pokladem "- fuj.....vymáchala bych vám v tom nos

iceT

No přesně tak-jednou jsem slyšela,jak jeden co sekal trávu najednou zařval „Smrt všem pejskařům!“ a já s ním naprosto souhlasím.Já jsem třeba zvyklá chodit všelijakýma zkratkama,taky jsou to ale vyšlapané cestičky,ale občas je třeba se někomu vyhnout a to se fakt na 30ticentimetrový chodníček dva nevejdem a uhnout se teda musí…a přinést si na botách domů takovýto dáreček je fakt k nasrání.Jednou jsem fakt viděla psa konat velkou potřebu na náměstí uprostřed chodníku…

Damiana

Chápu, že pes z toho „nemá rozum“, takže jemu nelze nic vyčítat, ale my jsme snad za něj zodpovědni, takže by měla být samozřejmost po něm i uklízet. Všimla jsem si, že neradi to dělají hlavně lidé s velkými psy. A to je pak teprve nadělení:-(

hanulka11

ice T …taky bych vraždila :D:D: