Pepa Diviš

Prosím o radu jak vytáhnout psovi klíště

Dobrý den, můj pes má klíště na břiše a nechce se nechat, abych mu ho vytáhl. Pomůže když na postižené místo nastříkám Arpalit? děkuji
Doplňuji:
doplňuji: jde o Arpalit Neo

Nejlepší odpověď
beer

Vytahování klíšťat ať u lidí, nebo zvířat „proti směru hodinových ručiček“ je dávno překonaná, s prominutím, hloupost ))
Nemá totiž žádný „závit“, je potřeba klíště proto vyviklat. Nehledě k tomu, že dnes existují i ůčinné pomůcky na tuto práci, vybírej:
http://www.go­ogle.cz/search?q=jak+vyt­%C3%A1hnou+kl%C3%AD%C5­%A1t%C4%9B&sou­rceid=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=&o­e=&rlz=1I7ADFA_cs&re­dir_esc=&ei=Rq-XUei-E4XVOZ-agPAG#sclient=psy-ab&hl=cs&rls=­com.microsoft:cs%3A­IE-SearchBox&rlz=1I­7ADFA_cs&q=jak+­vyt%C3%A1hnou­t+kl%C3%AD%C5%A1t%C4%9B+­psovi&oq=jak+vy­t%C3%A1hnout+kl%C3%AD%C­5%A1t%C4%9B&gs_l=ser­p.1.1.0l4.0.0­.1.14328.0.0.0­.0.0.0.0.0..0­.0...0.0...1c­..14.psy-ab.ttMQT3gm0U4­&pbx=1&bav=on­.2,or.&bvm=bv­.46751780,d.ZWU&fp=1d1c­815180ef3585&biw=1016&bi­h=631

Další odpovědi
anonym

Ničím klíště nezakapávat a vyviklat! Já mám šikovné prsty, tak to dělám ručně, ale svorka nebo verzatilka je vhodná pomůcka.

Drap

Psa polož, a klíště vytáhni. Moc pěkně se to dělá s plastovým vytahovačem klíšťat, jinak jakkoli vytočit. Směr hodinových ručiček je nesmysl. Klíště stejně hodinky nemá.

briketka10

používám na klíště versatilku je nejlepší, pinzetou
co to dělá sestra bych utrhla tělíčko a to by nebylo
dobrý, pak kápnu ajatin, nebo jodisol..

mosoj

Již noho let používám krokosvorku. Nic lepšího neznám !! Vyndání je otázka pár vteřin. Klíště uchopím krokosvorkou a točivým pohybem vyndám. Desinfekci potom jodovou tikturou.

Braník

arpalit nepomůže,polož psa na lopatky,at ti ho někdo podrží a klíště vytoč proti směru hodinových ručiček,pak desinfikuj
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=jak+vyt%­c3%a1hnout+pso­vi+kl%c3%ad%c5%a1t%c4%9b
Doplňuji:
Již jsem ti psal Arpalit je jen prevence a není to přípravek na zneškodnění klíštat,
Arpalit Neo je antiparazitární přípravek pro psy na blechy, klíšťata, vši a jejich vývojová stádia,používá se tedy jako prevence,nikoliv k ostranění klíštěte!!!!

pusinka50

Já vytahuji klíšťata obyčejnou versatilkou. Ale od té doby, co na pejska kupuji ve zverimexu přípravek Front-line, máme po klíšťatech i po blechách. Kápne se mu to za krk a vydrží ho to chránit i 3 měsíce. Stojí to něco málo přes 200Kč, ale vyplatí se to, člověk se nemusí bát, že jeho miláčka napadne infikované klíště.

anonym

Vezmu si rukavici, chytnu klíště a vytočím a je to, nikdy mu tam nic nezůstane, psali, že před vytáhnutím se má zakapat desinfekcí, někdy to dělám, někdy ne, a taky jsem četla, že se nemá zakapávat olejem, někdo to dělá, myslí si, že se klíště udusí a pustí, ale prý jak bojuje, pouští do těla ty svý humusy a pak je to ještě horší
Doplňuji:
No to se ho neptej, jestli si ho nechá vytáhnout, slož ho k zemi a tahej, nebo mu plácni po čuni, když to jinak nejde, chvíli dá pokoj a ty mezi tím rychle tahej, nebo ať ho někdo teda pevně drží, já nevím, jestli máš krysaříka, nebo vlkodava, to je rozdíl