matty

co dělat když má štěně blechy

máme měsíční štěně a ma blechy a nevím jestli je možné použít nějaký přípravek když je tak malinké

Nejlepší odpověď
gillan

v každém případě navštívit veterináře, u tak malého štěněte bych měl obavu použít např. Frontline, který je jinak velmi vhodný pro psy od cca 6 měsíců věku. A v žádném případě do 4 měsíců stáří štěně nekoupat !!!Mimochodem, kdo vám dal tak malé štěně? Běžně se odstavují od feny až v 8 týdnech stáří.

Další odpovědi
kveta25

nejlepsi je skutecne navstivit veterinare.a existuji taktez spreje ale nevim jak jsou vhodne pro mala stenata.

Krugerka

Myslím že by bylo lepší navštívit veterináře a poradit se s ním. Přece jenom je lepší se poradit než něco vyzkoušet a pak brát následky.

dandyd

Takhle malé štěně pravděpodobně nebylo odčerveno, zajděte k veterináři pro tablety na odčervení.

Dandi

utíkej k veterináři

alenka901

Blechy

Blecha je nepříjemný parazit, živící se krví jedince, kterého si vybrala za hostitele. Zvlášť aktivní jsou samičky, které se musejí opakovaně vydatně nasát, aby byly schopny produkovat potomstvo. Nakladená vajíčka blech padají z napadených zvířat na zem, kde prodělávají postupný vývoj přes larvu, kuklu až po dospělce, který opět naskakuje na vyhlédnutého nešťastníka a vše se opakuje. Blecha irituje psa či kočku opakovaným bodáním, které je samo o sobě nepříjemné a dráždící. Navíc u citlivých zvířat vyvolávají bleší sliny alergickou kožní reakci, která může u disponovaných jedinců dosáhnout hrozivých rozměrů. Tyto projevy, tzv. alergie na bleší kousnutí, je schopen navodit i jediný parazit a opakovaným sáním jej prohlubovat. Nezanedbatelný je i fakt, že právě blechy přenášejí jiného – vnitřního cizopasníka, totiž tasemnici psí.

Vývojový cyklus blechy trvá v domácnosti zpravidla 3 až 4 týdny. Jedna samička je schopna denní produkce několika desítek vajíček, po dobu až tří měsíců. Nejsou-li aplikována opatření na jejich likvidaci, může postupné promoření domácnosti bleší populací dosáhnout velmi nepříjemného stupně a kromě zvířecích členů domácnosti to pravděpodobně pocítí i rodinní příslušníci.

Bojujte proti blechám přípravkem Frontline®

  • Efektivní ochrana proti blechám je nezbytností. Vyžaduje použití účinného antiparazitika, které dokáže usmrtit parazity co nejrychleji a jehož účinek po ošetření nastupuje co nejdříve.
  • Pokud používáte Frontline každý měsíc, v průběhu celého roku, nemusí se vyjmenovaných lapálií obávat ani váš zvířecí miláček, ani vaše rodina.
  • Působí rychle: Usmrcuje 98–100% dospělých blech během 24 hodin, ještě před zahájením reprodukčního cyklu parazitů. Působí kontaktem, k usmrcení blech není potřebné předchozí nasátí krve, spojené s iritací napadeného zvířete.
  • Je dlouhodobě účinný: Chrání pro dobu 2–3 měsíců.
  • Přerušuje reprodukční cyklus blech: Usmrcuje dospělé blechy před zahájením produkce vajíček. Usmrcuje nově invadované blechy během 24 hodin.
  • Je odolný proti vodě: Účinek není snižován zmoknutím, koupáním ani česáním.

Zdroj: http://www.ve­terinarnipece­.cz/ektoparazi­te-vnejsi-parazite-s-kterymi-se-nejcasteji-setkavame-3075.html

Lucka1985

běžte k veterináři

Pety2015

Používáte někdo šampón jako antiparazitika? Tady jsou vypsané všechny možnosti https://bitter­sweethome.cz/an­tiparazitika-vyzente-otravny-hmyz-ze-psiho-kozisku-ucinnymi/

walerianecek

Ano, je na předpis. Je to tableta od zoetis. Optej se na ni vet. Je super, my ji našemu psovi dáváme a vše v pořádku.

Kajolka

K té tabletě – doporučuju kouknout na tento web https://www.chra­nime-psy-proti-klistatum.cz/. Tam jsou hodně zajímavé a užitečné informace.

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Sabulak

Aha, super, tak na to info mrknu. A jinak je ta tableta na předpis, že? Takže musím valit za vet. Kolik tablet je v balení? A jak dlouho účinkuje jedna tableta?

elektrikář

Běžte k veterináři než se blechy rozmnoží a zamoří vám celý byt.Zatím můžete biolitem aspoň odblešit pelíšek.