Jaja21

Jak si získat respekt u psa?

Máme skoro dvouročního pejska, křížence kolie s pinčem. Ale vůbec mě nerespektuje. Na povely poslechne, když ho cvičím, ale jak je v pubertě a něco se mu nelíbí, tak klidně pokouše, což už se stalo v mém případě. Manžela nekousne, ale mě klidně ano, přičemž ho cvičím já.. Když na něj zvýším hlas, tak to je jak kdyby si myslel: „Co si dovoluješ na mě řvat?!“ a cení na mě zuby.. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
gecco

Zajdi s ním na cvičák – potřebuješ pomoc zkušeného chovatele, tohle se ´na dálku´ nenaučíš…
Kousání, „vycenění zubů“ nebo i jen zavrčení na pána je závažným prohřeškem proti slušnému chování psa…
😉

Další odpovědi
Neonka

Velmi doporučuji vyžádat radu u zkušeného úspěšného chovatele Desenského.
Vyhledejte si odkaz : Rudolf Desenský psycholog psů.
Můžete se u něj objednat na návštěvu, ale radí i mailem.
A jeho knížky doporučuji přečíst všem milovníkům přírody. 🙂

cochee

Tatáž letní zkušenost s naším psem, dvouletý „puberťák“ si začal tvořit pořadí ve smečce. Nejprve se to projevovalo tak, že všem „š*kal nohu“ a poté po mě vyjel v souvislosti s krmením. Byl jsem tak překvapený, že jsem se nezmohl ani na slovo. Dostal samozřejmě od otce nářez, ale to nebyl správný postup. Poradil jsem se v práci se zkušenými čoklaři a na příští „vyjetí psa“ už jsem byl nachystán. Jeden rychlý hmat na hrdlo, psa převrátit na zem na záda a přidusit, klidně i razantněji. Pak se to zopakovalo ještě jednou, když mi „dělal“ tu nohu a od té doby už mám vyšší „kastu“ než on ;)

Drap

Jedině výcvikem a důsledností. Pes tě nepovažuje za vůdce smečky, ale zřejmě za vůdce považuje manžela. Pokud nemáš více zkušeností s výcvikem psů, navštiv někoho zkušenějšího.

raskenka

pes také velice dobře vycítí váš strach, pokud máte obavy z dalšího kousnutí, tak to cítí i z vašeho hlasu. proto si urovnejte myšlenky a se psem i mluvte. velice dobře tak pozná, zda jste v pohodě nebo zda jste na něj naštvaná (a to nemusíte křičet). nedůslednost způsobuje nejvíce problémů. pokud na vás už i pes zaútočil, tak máte VELKÝ problém, který musíte řešit s odborníkem. nechali jste to zajít příliš daleko a teď musíte nést následky a vše napravit. dobré by také bylo, aby vás podpořil manžel, což by také upevnilo vaší pozici ve smečce. kromě nezbytné pomoci odborníka ještě doporučuji seriál „Buď já nebo pes“, který vysílal Spectrum https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SKkr1pDzo­dY

lota

Zeptala bych se odborníka.