Evženie

škytání štěněte

Máme 2 měsíční štěně vlčáka.Neustále škytá,někdy po jídle někdy jen tak.Nevíte co se s tím dá dělat ?Vydává zvuky jako pískací hračka.

Nejlepší odpověď
anonym

Jedno moje štěně neznámého původu tak urputně škytalo až vyzvracelo chumel škrkavek.Pokud píšete,že se jedná o „vlčáka“ jedná se asi o něco jako něm.ovčák bez PP a tudíž poměrně neznámého původu a hygieny chovu.Štěně je třeba důkladně odčervit a…odčervovat.To ostatně každé štěně:D.Doporučuji do věku 3měs. každých 14 dní,potom 1×měsíčně až do věku půl roku.Přípravky doporučuji střídat.To je ovšem více-méně prevence,léčebně byste musela odčervovat dle rady veterináře.Do­poručuji prohlížet trus psa,event. koprologické vyšetření-donést trus štěněte k veterináři(do transportu uložit v lednici) a ten pod mikroskopem vyloučí nebo nevyloučí parazity,které nelze pouhým okem vidět.Toto vše je jen jednoduché řešení jednoduchého problému.Může být,a to vám nepřeji,že štěně má vrozenou vadu srdce nebo zúžení jícnu atd.Nepodceňovala bych tento problém,svěřila bych se veterináři se zkušeností u malých zvířat. :D

Další odpovědi
beer

Nedělej s tím nic, je to totiž normální. U štěňátek se to stává a časem vždy přejde samo.
Vet. praxe

samicek333

Náš pes, když byl ještě štěně, tak škytal pořád, třeba 10 krát za den, skoro pořád v kuse, až jsem se o něj bála. Veterinářka nám řekla, že je to u štěňat normální a že to postupně přestane, že prý je to tím, jak se vyvíjí.