Deee23

Odčervení…

Dobrý den,mám dvou měsíční štěnátko a chci se zeptat, kdy mu mám podat druou půlku prášku… Protože nemužu přečíst nápis n zadní strně tablet…proto vás žádám o odpověd.. děkuji předem za odpověd…

Nejlepší odpověď
beer

Dej jednoduše název toho léku do Googla a připiš slovo „dávkování“. Jistě to pak najdeš..
Pokud přecejen ne, kontaktuj toho, od něhož lék máš a zeptej se.
Podobné preparáty doporučuji získávat jen u veterináře a řídit se jeho pokyny.
Vet.praxe
Doplňuji:
Štěně by mělo být pravidelně odčervováno nejlépe pastou od 3. týdne věku jedenkrát měsíčně po dobu 5. měsíců a červi vycházejí ven s trusem živí. Při použití tablet by totiž mohly usmrcené škrkavky ve trávicím traktu štěněte způsobit problémy, dokonce i smrt zvířete.

Další odpovědi
ARIS

Těško radit. Nevím co je to za prášek. Odčervení se dělá tak dvakrát ročně … Nebylo by lepší zavolat chovateli od kterého štěňátko máte?

tom004

Mělo by to být,po 5–7 dnech.

dědapetr

1. odčervení – ve věku 14 dnů
Není k tomu v krabičce příbalový leták.
A neznám druh přípravku který podáváte, jinak tady něco.
Schéma odčervení štěňat

Vzhledem k tomu, že většina štěňat se rodí infikována škrkavkami, odčervujeme opakovaně celé vrhy a to včetně matky, neboť vajíčka škrkavek se vylučují do mateřského mléka a tudy do organizmu štěněte.

  1. odčervení – ve věku 14 dnů
  2. – 6. odčervení – vždy po dvou týdnech (4, 6, 8, 10 a 12 týdnů věku)

od tří měsíců věku – každé 3 měsíce až do 1 roku věku štěněte (6, 9, a 12 měsíců věku)

http://www.hob­bystranky.cz/hob­by/odcervovani-stenat-dospelych-psu