Avatar uživatele
Kelt

Byla to náhoda, nebo splnění přání?

Tak jsem si vzpomněl na to, že jsem jako malý četl knihu jak měl malý kluk zápalky a když jednu zlomil, splnilo se mu to, co si přál. Nevím proč jsem si na tu knihu vzpomněl a zatoužil si ji přečíst. Vždyť to bylo skoro 50 let. A dneska jsem si prohlížel knihy v bibloboxu a pár jsem si vzal na čtení. No a byla tam i ta kniha Ve městě byl kouzelník. Náhoda, splnění přání? Kdo ví?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Ametyst před 1591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Náhoda neexistuje. Buď neumíme najít příčinu, nebo žádná příčina není. Neumíme vysvětlit, je to tedy náhoda.

V běžném životě se označuje něco, co nedává smysl. Vy jste se zabýval zápalkou,, vyvolal asociaci a vytáhl knihu. Způsobila to vaše vzpomínka, tajné přáni apod.

Prostě se to stalo. Náš mikrokosmos je napojený na makrokosmos – určitě je něco mezi nebem a zemí.

Jinak v oblasti fiosofie existují jevy – nutnost , to se uskuteční za určitých podmínek, vyplývá z vnitřní podstaty jevu. Nahodilost nevyplývá z vnitřní podstaty, může se ukuečnit, ale nemusí vlivem jiného jevu.

Třeba venku je náledí, vy uklouznete a zlomíte si nohu. Jde o nahodilost, vlivem náledí, nepatrnosti atd. Neuvažoval jste, že nutně musíte ukllouznout.

Známé – kdybysem to byl býval věděl, tak bysem tam byl býval nechodil.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek