Avatar uživatele
Drap

Otázka pro ženy a dívky. Uráží vás, když vám někdo popřeje k poslednímu dubnu ?

Čarodějnice se blíží, jak to přijímáte, když vám někdo popřeje k tomuto tradičnímu svátku ?
http://letecka­posta.cz/147161212

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, iceT, Andělé, johana 56, Deli, briketka10, gagaga, breja před 3987 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Čistému vše čisté … . Důvody jsem uvedla u otázky , proč se upalují ženy čarodějnice, nikoliv muži. .

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/paleni-carodejnic

Myslím si, že ženy čarodějnice byly zkušenější, chytřejší, proto se jich čarodějové chtěli zbavit.

Že se nemýlím, jsem náhodou objevila v jednom článku psychologia.
Cituji:
„První, co si musíme objasnit, je to, že to bylo právě křesťanství, které zavrhlo slovo "čarodějka“; bývalo to jedno z nejvíce vážených slov, stejně jako třeba „mystik“ – moudrý muž. Jednoduše to znamenalo moudrou ženu, obdobu k moudrému muži.

Ale ve středověku muselo křesťanství čelit nebezpečí. Existovaly tisíce žen, které byly daleko moudřejší, než byli biskupové a kardinálové a papež. Znaly způsob přeměny lidských životů. Celá jejich filozofie byla založena na lásce a přeměně sexuální energie – a tohle žena umí daleko jednodušeji než muž. A především ona je matka a vždycky jí bude. Dokonce i malé holčičky mají mateřský cit.

Mateřský cit není nic spojeného s věkem, je to součástí ženství. A přeměna vyžaduje velmi milující atmosféru, mateřskou přeměnu energií. Pro křesťanství to byl soupeř. Ve srovnání s tímto nemělo křesťanství co nabídnout – ale křesťanství bylo u moci.
Až do té doby to byl jen mužský svět, a tak se rozhodli všechny čarodějky zničit. Ale jak je zničit? Nebyla to otázka zabití jedné ženy, ale tisíců žen. A tak sestavili speciální soudní dvůr, který měl za úkol vyšetřenování vedoucí k odhalení čarodějek.
Podle křesťanů pak byla každá žena, která měla na lidi vliv a jíž si lidé vážili, chycena a mučena – a to tak, že se musela přiznat. Nepřestali ji mučit, dokud nepřiznala, že je čarodějka. A vzhledem ke křesťanskému myšlení a teologii se význam čarodějka změnil: čarodějka byla ta, která měla sexuální vztah s ďáblem".

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
celie

VUBEC,CHODÍME S HOLKAMI LÍTAT KAŽDÝ ROK.JEN TY NAŠE KOŠTATA NIC NEVYDRŽÍ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nejhezčí pozvánka za celých cca300 let…Nejvíce se těším na pavouky v tomatě.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Nee,proč?Stejně časem zčarodějničím,tak že přání dopředu mě neurazí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Nikoli. Každoročně vezmu tarotové karty, koště a lucernu se svíčkou a jdu k ohni v naší vsi zájemcům vykládat karty. Pro děti dělám program, vyrábí z přírodnin čarodějnici k upálení, loni dělali rituál splněného přání, letos budeme dělat rituál zbavení se zlobení. 🙂 Čarodějnice si užívám. Pozvánka je moc hezká.
Nejlepší je ale můj tchán – k tomuto svátku mi nepřeje, ale každoročně mi věnuje nový smeták.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

takové kqásné obrázky čarodějnic jsem dlouho neviděla
a jednu z nich si dám na plochu ale teď mám hlad jdu
si udělat hranolky, tam si dám ropuchu na kyselo a pít
budu ten smrtelný pot s citronem to já ráda Máám :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

jami,
tys přece psalas, že budeš dlabat ty pavouky brr..
já ty ropušky navíc mě pavouci tak děsí, ale kousek
stehýnka ti nechám :D

před 3985 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Briketko,až budeš otevírat ty pavouky v tomatě,cinkni,hned přiletím,ty můžu.P.S.Nech mi ještě půl ropuchy ať ochutnám.

před 3985 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Krásná pozvánka,díky­.Dodržování tradic tohoto svátku je důkazem,že není důvod brát přání jako urážku.

před 3986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ja bych se naopak urazila, kdyby me nekdo nepopral !
( ja jsem ta cerna na kosteti )

před 3987 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

V tom případě blahopřeji a přeji mnoho čarodějnických úspěchů

před 3987 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

V tom případě blahopřeji a přeji mnoho čarodějnických úspěchů

před 3987 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:)

před 3987 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek