Drap

Otázka pro ženy a dívky. Uráží vás, když vám někdo popřeje k poslednímu dubnu ?

Čarodějnice se blíží, jak to přijímáte, když vám někdo popřeje k tomuto tradičnímu svátku ?
http://letecka­posta.cz/147161212

Nejlepší odpověď
annas

Čistému vše čisté … . Důvody jsem uvedla u otázky , proč se upalují ženy čarodějnice, nikoliv muži. .

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/paleni-carodejnic

Myslím si, že ženy čarodějnice byly zkušenější, chytřejší, proto se jich čarodějové chtěli zbavit.

Že se nemýlím, jsem náhodou objevila v jednom článku psychologia.
Cituji:
„První, co si musíme objasnit, je to, že to bylo právě křesťanství, které zavrhlo slovo "čarodějka“; bývalo to jedno z nejvíce vážených slov, stejně jako třeba „mystik“ – moudrý muž. Jednoduše to znamenalo moudrou ženu, obdobu k moudrému muži.

Ale ve středověku muselo křesťanství čelit nebezpečí. Existovaly tisíce žen, které byly daleko moudřejší, než byli biskupové a kardinálové a papež. Znaly způsob přeměny lidských životů. Celá jejich filozofie byla založena na lásce a přeměně sexuální energie – a tohle žena umí daleko jednodušeji než muž. A především ona je matka a vždycky jí bude. Dokonce i malé holčičky mají mateřský cit.

Mateřský cit není nic spojeného s věkem, je to součástí ženství. A přeměna vyžaduje velmi milující atmosféru, mateřskou přeměnu energií. Pro křesťanství to byl soupeř. Ve srovnání s tímto nemělo křesťanství co nabídnout – ale křesťanství bylo u moci.
Až do té doby to byl jen mužský svět, a tak se rozhodli všechny čarodějky zničit. Ale jak je zničit? Nebyla to otázka zabití jedné ženy, ale tisíců žen. A tak sestavili speciální soudní dvůr, který měl za úkol vyšetřenování vedoucí k odhalení čarodějek.
Podle křesťanů pak byla každá žena, která měla na lidi vliv a jíž si lidé vážili, chycena a mučena – a to tak, že se musela přiznat. Nepřestali ji mučit, dokud nepřiznala, že je čarodějka. A vzhledem ke křesťanskému myšlení a teologii se význam čarodějka změnil: čarodějka byla ta, která měla sexuální vztah s ďáblem".

Další odpovědi
celie

VUBEC,CHODÍME S HOLKAMI LÍTAT KAŽDÝ ROK.JEN TY NAŠE KOŠTATA NIC NEVYDRŽÍ.

anonym

Nejhezčí pozvánka za celých cca300 let…Nejvíce se těším na pavouky v tomatě.

iceT

Nee,proč?Stejně časem zčarodějničím,tak že přání dopředu mě neurazí.

Deli

Nikoli. Každoročně vezmu tarotové karty, koště a lucernu se svíčkou a jdu k ohni v naší vsi zájemcům vykládat karty. Pro děti dělám program, vyrábí z přírodnin čarodějnici k upálení, loni dělali rituál splněného přání, letos budeme dělat rituál zbavení se zlobení. 🙂 Čarodějnice si užívám. Pozvánka je moc hezká.
Nejlepší je ale můj tchán – k tomuto svátku mi nepřeje, ale každoročně mi věnuje nový smeták.

briketka10

takové kqásné obrázky čarodějnic jsem dlouho neviděla
a jednu z nich si dám na plochu ale teď mám hlad jdu
si udělat hranolky, tam si dám ropuchu na kyselo a pít
budu ten smrtelný pot s citronem to já ráda Máám :)

briketka10

jami,
tys přece psalas, že budeš dlabat ty pavouky brr..
já ty ropušky navíc mě pavouci tak děsí, ale kousek
stehýnka ti nechám :D

anonym

Briketko,až budeš otevírat ty pavouky v tomatě,cinkni,hned přiletím,ty můžu.P.S.Nech mi ještě půl ropuchy ať ochutnám.

johana 56

Krásná pozvánka,díky­.Dodržování tradic tohoto svátku je důkazem,že není důvod brát přání jako urážku.

gagaga

ja bych se naopak urazila, kdyby me nekdo nepopral !
( ja jsem ta cerna na kosteti )

Drap

V tom případě blahopřeji a přeji mnoho čarodějnických úspěchů

Drap

V tom případě blahopřeji a přeji mnoho čarodějnických úspěchů

gagaga

:)