hapiky

Zvládnete i s vyšším věkem lehce i to, co se Vám nechce?

I když nezní tak vtipně jako v TV Saša Šupenič, určitý smysl má! Nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, že někdy se mně do něčeho nechce, nebo to nemohu zvládnout – důvody jsou různé,, neuvádím je.

Proto někdy platí, že co neudělám dnes, udělám zítra. Co se vleče, neuteče,. zpravidla to čeká na mne.

Ale když se dám třeba do čištění oken, rozhodnu se a očistím je všechna.

Řídím se občas zásadou, nic nemusím, když to nemohu hned udělat, ale můžu-li, ,udělám hned.

Další odpovědi
ivzez

Nevím, nezkouším to.
Většinou dělám jen to, co se mi dělat chce.

Drap

Někdy ne lehce, ale když musím, tak to zvládnu. Některé věci sice bych si třeba nevybral jako oblíbené, ale když je něco potřeba udělat, tak to musím udělat.

Kepler

Ono ani nejde o to, že se mi nechce, ale spíš o to, že už nemůžu. Pořád se mi chce houbařit a chodit lesem, ale můžu tak činit jen rozvážným tempem a vyhýbat se kopcovitému terénu. Jednu výhodu to ale má: víc ten les vstřebávám a žádný hříbek nepřehlédnu.

Mc Merkurion

… samozřejmě !!! ještě s větším klidem to odložim na „potom“ …

dudu

Otázka by měla být spíše položena asi takto: „Co nezvládnete s vyšším věkem i když byste chtěl“.
Věř, že toho je hodně a četnost činností, které už nezvládnu, ač dříve pro mě byly hračkou bohužel narůstá. Od lékařů mám povoleno smrkat a denně se holit.

Kelt

Volím si menší, ale reálné cíle a postupuji pomaleji.

led

Skúšala som podľa vašej formulácie otázky zvládnuť to s vyšším vekom, ale vek nebol ochotný hrať túto hru.
Aj vo vyššom veku zvládnem ľahko aj to, čo sa mi nechce, keď ma rozum presvedčí. Ale ten hovorí, ak prepínaš svoje sily, nespravíš v žiadnom veku to, čo sa ti nechce zvládnuť.

Preto podľa môjho názoru by mala otázka správne znieť:
„Zvládnete i ve vyšším věku lehce i to, co se Vám nechce?“

hapiky

dudu: To by bylo málo sexi!