Avatar uživatele
Epson

zpoždění menstruace

jaká může být příčina zpoždění menstruace?je možný že za to může těhotenství? přítelkyni je teprve 16 a mě taky,ale ze mě nic nevyšlo a už má zpoždění 9 dní..:((a na potrat jít nechce,nechce zabíjet v sobě dítě..

Doplňuji:
Měli jsme chráněný sex,použili jsme kondom ale i přesto,nic ze mě nevyšlo,ale zpoždění je 9 dní už,a max.zpoždění měla týden,muže to byt i tak že je těhotná?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Epson

Zajímavá 0 před 4377 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Samozřejmě, že to může být těhotenství! Pokud jste byli tak nezodpovědní a praktikovali nechráněný pohlavní styk, musíte s tím počítat. Při sexu nemuselo dojít k ejakulaci, ale v pre-ejakulátu (což je čirá tekutina, která se uvolňuje, když je muž vzrušený) se nacházejí také spermie a rozhodně to stačí k tomu, aby došlo k otěhotnění.
Dívka také může být nachlazená, nebo ve stresu. Stačí, aby byl organismus nějak oslaben (není moc hubená?) a menstruace se může opozdit.
Každopádně navrhuji hned zítra koupit v lékárně těhotenský test a – i pokud bude negativní, ale menstruace se do týdne neobjeví, neodkládat návštěvu lékaře.
Doplňuji:
Ani gynekolog s letitou praxí by přes internet nedokázal určit těhotenství! Takže: kupte test, klidně dva, ať jste v klidu a pokud se menstruace nedostaví, každopádně vyšetření u lékaře je nejlepší.
Šestnáctiletá dívka nemá ještě zcela pravidelný cyklus, tak je to možná i tím. A navíc – pokud je „nervés“ z toho, že jste měli styk (možná první) a ona myslí, že je „v tom“, stres zapracuje a zpoždění může nastat.

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Epsone, to se ale někdy stává, že se menstruace zpozdí. Vy už řešíte těhotenství a potrat. Chápu, že máte strach, ale proboha, kupte si nejdřív těhotenský test a zkuste, jestli tento problém vůbec Vaším problémem bude. Třeba je to opravdu jenom porucha cyklu.
Jestli přítelkyně těhotná bude, potom bude nejlepším řešením svěřit se obojím rodičům a hledat další možnosti spolu s nimi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
auluk

Někde jsem četla že za spoždění menstruace může stes z toho že se bojí dotyčná že je těhotná ale nevím co je na tom pravdy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verunka483

může to být tímhle, ale taky ne. nemusíte být předčasně vynervované, může být příčinou taky nemoc – nachlazení apod. určitě zkus těhotenský test, pak všechno promyslet a rozhodnout se…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Nemyslím že by šlo o těhotenství.
Zpoždění je jen upozorňující. Stres ze strachu z otěhotnění může vyvolat zpoždění i další potíže. Návštěvu gynekologa, možná ještě ani žádného nemá, bych doporučila. Své obavy mu může říci, není nutné mít nějaké potíže aby se nechala vyšetřit a dozví se své z první ruky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek