Lilly

Co má dělat když má zpoždění menstruace?

Kamarádka je jí 14 let. A 12 dní zpátky se vyspala s klukem. Teď má týden zpoždění bojí se že je těhotná. Nechce to říkat mámě chce si to první ověřit jestli je těhotná nebo ne . Co má dělat prosím o radu? Prodáj jí těhotenský test? a kdy si ho má udělat? Sem její kámoška chci jí pomoct ale nevím jak. Prosím o radu co má dělat? A ještě s tím těhotenským testem napište kdy si ho má udělat? děkuju moc

Nejlepší odpověď
anonym

Když se kamarádka dokáže vyspat ve 14 letech s klukem, tak by měla vědět, k čemu jsou kondomy. Pokud to neví, tak snad bude schopná zajít do drogerie. Test jí tam prodají. Prodej testů není ohraničen věkem. Návod na použití je na krabičce.
Pro příště je třeba přemýšlet, než se dívka rozhodne experimentovat se svým životem. Je hloupost brát dnešní „komerční“ chápání sexu jako jedině správné. Sex má být součástí vztahu, kde partneři mají plány o společné budoucnosti. Není to sport, ani zabíjení nudy či dlouhé chvíle. Největší stupiditou je touha honem se s někým vyspat, protože některá spolužačka už to má za sebou. A co z toho asi tak má? Zbytečné starosti, viď?
Doplňuji:
To zpoždění může být zapříčiněno samozřejmě nějakou hormonální poruchou, takže o nic jít nemusí. Doporučila bych ještě pár dnů počkat a když se menzes nedostaví, jít ke gynekologovi. Může jít o bezvýznamnou prkotinu, ale je lepší mít to potvrzeno.

Další odpovědi
terry

  1. těhotenské testy se běžně prodávají i s návodem. Když má dost rozumu na to, aby spala s klukem, má mít dost rozumu i na to, aby toto věděla a hlavně na to, že existuje antikoncepce.
  2. týden zpoždění nic neznamená

iceT

Po „tenkrát poprvé“ jsem měla zpoždění asi 14 dní,pak jsem se svěřila mamce,ta mě vynadala,že taky existují nějaké ochrany,ale tehdejší partner byl zodpovědný a ochranu měl.Mamce tedy sklaplo,ale i tak jsem musela k ženskému lékaři,ten mě poslal na ultrazvuk,a než jsem se tak dostala,tak to na mě přišlo samo.Akorát s tím rozdílem,že mě táhlo na 18.
Pokud si těhotenství ověřit,tak jedině lékař nebo testy.
Souhlasím s vyjádřením obou kolegyň,pokud chceš takto brzo sexovat,tak také musíš počítat s následky.V tomhle případě je to ale nejspíš takto
http://www.om­lazeni.cz/prvni-sex-a-54-27045-0.html