IBI05

Kdy si udělat těhotenský test?

Po kolika dnech souložení si udělat těhot.test?

Nejlepší odpověď
iceT

V případě, že máte podezření, že byste mohla být těhotná, je vhodné udělat si těhotenský test. Měl by se dělat co nejpozději, aby byl výsledek co nejvíce správný.

Mělo by to být cca dva až tři týdny od pohlavního styku, protože v tuto dobu je nejoptimálnější hladina hCG v moči a krvi a správnost výsledku by tím měla být zaručena.

Určitě nelze test udělat dříve, než sedmý den po početí. Pro jistotu po otestování počkejte další týden a znovu si test udělejte, aby se výsledek potvrdil a pak už nezbývá, než si dojít na vyšetření k lékaři, nebo si oddechnout a příště dávat větší pozor.

Často se také doporučuje udělat více testů od různých výrobců, ale pokud si na testování vyberete vhodnou dobu, výsledek by Vám měl spolehlivě dosvědčit i jeden test.

Obecně se doporučuje dělat test cca dva až tři dny ode dne, kdy Vám vynechá menstruace.

http://www.te­hotenske-testy.cz/kdy-pouzit-tehotensky-test/

Další odpovědi
Dochy

Nevím, jestli se to dá tak dlouho zvládat 😉
Jinak to máš napsané v letáku k testu. Myslím, že jsem viděl cca 1–2 týdny po zmeškané menstruaci (ev. 1–2 týdny po začátku mens. pokud i tak máš podezření). Testy jsou různé.

pokazdejinak

většina testů ukáže správný výsledek už v době vynechané menstruace (což většinou odpovídá i těm 2–3 týdnům po styku) – nemá moc smyslu dělat si ho dřív, těm hormonům chvíli trvá, než si je tělo vyrobí… a je zbytečné čekat po termínu menstruace ještě další týden nebo dva a dál se stresovat nejistotou :)