paul1

Z jakého dřeva byly udělané vzpěry?

Chceme naložit pro babičku zelí do 5 litrové lahve. Kdysi se naložené a utlačené zelí uzavřelo oválnou dřevěnou vzpěrou pravděpodobně, pokud si dobře vzpomínám z bukové dýhy. Nejsem si ale jistý a nerad by
jsem ovlivnil chuť, resp. i barvu zelí nevhodným dřevem. Díky za radu, Pavel

Nejlepší odpověď
Drap

Dělaly se z buku a z jasanu. Myslím, že ani jiný druh dřeva by v tak malé míře nikterak neovlivnil chuť výsledného produktu.

Další odpovědi
dubraro

Přesně z čeho byly ty lopatičky to nevím. Ale sudy na kvašení zelí ve velkém jsou z dubu nebo dubu a jasanu.