Vzdálenost Země a Měsíce?

Jak daleko je Měsíc od Země? A jak dlouho trvá světlu, než se tam dostane?

Odpovědi
GangstaHelper

Vzdálenost Měsíce od Země je 384 403 Km, světlo ve vákuu má rychlost 299 792 458 m/s = 299 792 km/s, tudíž světlo urazí tuto vzdálenost asi za 1,3s.

Radius

Nedávno o tom mluvili v jednom dokumentu v TV. Kosmonauti nechali na měsíci takové hranoly a sklíčka, které odrážejí světlo. A z USA se přesná vzdálenost země od měsíce pravidelně měří laserem, podle zpoždění odrazu se to dá vzdálenost měřit velmi přesně, měsíc se od země vzdaluje, ale jen velmi pomalu, o několik centimetrů za 1 rok.