Jak dlouho trvá na Marsu rok?

Je na Marsu rok stejně dlouhý jako na Zemi? Respektive plyne tam čas jinak než u nás?

Nejlepší odpověď
Lencis

Sluneční den je tam podobně dlouhý jako na Zemi (24 hodin, 39 minut a 35,244 sekund) a nazývá se Sol. „Marsovský rok“ činí 1,88 roku pozemského.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mar­s_%28planeta%29

Další odpovědi
Olaf

Dobrý den, jednoduše řečeno, pozemský rok je doba, za kterou Země oběhne Slunce. Taková definice není přesná, máme více typů roku: kalendářní, tropický nebo siderický. Jejich délka je přibližně stejná, kolem 365 pozemských dní, ale liší se právě přesnou definicí: siderický rok je doba, za kterou Země oběhne Slunce vzhledem ke vzdáleným hvězdám, tropický rok je doba mezi dvěma průchody Slunce jarním bodem (což opět souvisí s pohybem Země kolem Slunce). Podobně můžete definovat rok na Marsu: rok tam bude rok v počtu jeho dní, ale obecně jeden marťanský rok trvá asi 1,9 roku pozemského. Totéž platí pro jiné planety.

Dandi

Jak už psala Lencis. Otázkou je kdo to tam zaletí ověřit =)

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Mars_%28pla­neta%29

Attack-design

ne je to přibližně 2 roky