Avatar uživatele
dudu

Vyhovoval by Vám tento jídelníček?

Dopřávat si pravidelně škvarky, sádlo, tučné oříšky a přesto hubnout? Zní to jako nereálný dietářův sen. Devětadvacetiletá Jana ale tohle všechno jí a od srpna loňského roku už zhubla přes dvacet kilo, a to i přesto, že má nemocnou štítnou žlázu.

Tohle je její ukázkový jídelníček.
Snídaně: míchaná vejce nebo studený talíř (kvalitní šunka, slanina, sýr, občas kousek kvalitní klobásy) se zeleninou
Oběd: různé druhy masa ve formě steaku se zeleninovou přílohou nebo nezahuštěná omáčka s lučinovým knedlíkem či květákovou rýží
Večeře: maso se zeleninou nebo vydatná polévka
Mezi jídly: škvarky, oříšky, ořechová másla, vepřové chipsy
Zdroj: https://www.pro­zeny.cz/clanek/za-pul-roku-20-kilo-dole-jana-29-vymenila-sacharidy-za-tuky-a-maso-43705?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Upravil/a: dudu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 2231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jídlo bez přílohy by mně nevadilo, často si dávám k masu oblohu, nebo jen samu zeleninu. Ale škvarky a slaninu bych si netroufla kvůli žlučníku.

Osobně si myslím, že hubnutí souvisí s dysfunkcí štítné žlázy. Pokud jde o hypofunkci, tak jedinec přibírá, chybí hormonny.

Pokud je to naopak, větší produkce hormonů, tedy hyperfunkce štítné žlázy- člověk hubne.

http://www.en­dokrinni-system.cz/novinky-es/stitna-zlaza-dokaze-hodne-potrapit-60

Nemusí to tak být, ale uvádím zkušenosti jedné své známé.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Až na ten knedlík či rýži se vlastně jedná o bezsacharidovou dietu. Řekněme tedy dietu se sníženým příjmem sacharidů. Při takovém jídelníčku organismus přechází do stavu zvaného ketóza a při nedostatku sacharidů si jej začne vyrábět metabolizovaním tuků a v krajním případě i bílkovin. Sám jsem tuto metodu kdysi vyzkoušel a skutečně jsem zhubnul. Už jsem ji ale nikdy neopakoval, protože mi při ní nebylo dobře.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Zadělává si na problémy.

Ketózovou dietu lze bez poškození zdraví držet jen krátkou dobu,
po návratu k běžné stravě se shozené kilogramy zase vrátí.

Chce-li někdo zhubnout, musí styl života i stravování změnit trvale.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jídlo je jen palivo, které se jednoduše doplní. Mnohem složitější a podstatnější pro výsledky je údržba celého stroje, v tomto případě organizmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Krátkodobě asi ano, ale myslím si, že po nějaké době by se začal bouřit žlučník. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Jím takhle už asi 2 roky (až na ty škvarky či knedlíky) a také se tím nikde nechlubím jako Devětadvacetiletá Jana…
Jednoduše tento jídelníček má vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a tuků, proto je ideální.
Zde jsem něco před rokem odpovídal na to, co jím: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jite-pravidelne-celozrnne-pecivo

Upravil/a: Tw!st

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek