dudu

Vyhovoval by Vám tento jídelníček?

Dopřávat si pravidelně škvarky, sádlo, tučné oříšky a přesto hubnout? Zní to jako nereálný dietářův sen. Devětadvacetiletá Jana ale tohle všechno jí a od srpna loňského roku už zhubla přes dvacet kilo, a to i přesto, že má nemocnou štítnou žlázu.

Tohle je její ukázkový jídelníček.
Snídaně: míchaná vejce nebo studený talíř (kvalitní šunka, slanina, sýr, občas kousek kvalitní klobásy) se zeleninou
Oběd: různé druhy masa ve formě steaku se zeleninovou přílohou nebo nezahuštěná omáčka s lučinovým knedlíkem či květákovou rýží
Večeře: maso se zeleninou nebo vydatná polévka
Mezi jídly: škvarky, oříšky, ořechová másla, vepřové chipsy
Zdroj: https://www.pro­zeny.cz/clanek/za-pul-roku-20-kilo-dole-jana-29-vymenila-sacharidy-za-tuky-a-maso-43705?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Nejlepší odpověď
annas

Jídlo bez přílohy by mně nevadilo, často si dávám k masu oblohu, nebo jen samu zeleninu. Ale škvarky a slaninu bych si netroufla kvůli žlučníku.

Osobně si myslím, že hubnutí souvisí s dysfunkcí štítné žlázy. Pokud jde o hypofunkci, tak jedinec přibírá, chybí hormonny.

Pokud je to naopak, větší produkce hormonů, tedy hyperfunkce štítné žlázy- člověk hubne.

http://www.en­dokrinni-system.cz/novinky-es/stitna-zlaza-dokaze-hodne-potrapit-60

Nemusí to tak být, ale uvádím zkušenosti jedné své známé.

Další odpovědi
Kepler

Až na ten knedlík či rýži se vlastně jedná o bezsacharidovou dietu. Řekněme tedy dietu se sníženým příjmem sacharidů. Při takovém jídelníčku organismus přechází do stavu zvaného ketóza a při nedostatku sacharidů si jej začne vyrábět metabolizovaním tuků a v krajním případě i bílkovin. Sám jsem tuto metodu kdysi vyzkoušel a skutečně jsem zhubnul. Už jsem ji ale nikdy neopakoval, protože mi při ní nebylo dobře.

ivzez

Zadělává si na problémy.

Ketózovou dietu lze bez poškození zdraví držet jen krátkou dobu,
po návratu k běžné stravě se shozené kilogramy zase vrátí.

Chce-li někdo zhubnout, musí styl života i stravování změnit trvale.

zjentek

Jídlo je jen palivo, které se jednoduše doplní. Mnohem složitější a podstatnější pro výsledky je údržba celého stroje, v tomto případě organizmu.

marci1

Krátkodobě asi ano, ale myslím si, že po nějaké době by se začal bouřit žlučník. 🙂

Tw!st

Jím takhle už asi 2 roky (až na ty škvarky či knedlíky) a také se tím nikde nechlubím jako Devětadvacetiletá Jana…
Jednoduše tento jídelníček má vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a tuků, proto je ideální.
Zde jsem něco před rokem odpovídal na to, co jím: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jite-pravidelne-celozrnne-pecivo