vstahujese amestije na podmineni trest za spolu ucast loupezneho prepadeni

stahuje se amestyje na tento podmineni trest?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Amnestii vyhlašuje prezident republiky a v této amnestii je vyjmenované na jaké tresty se vztahuje.
V letošním roce, pokud máte na mysli 1.1.2010 žádná amnestie NEBYLA, pouze se změnil (byl novelizován) trestní zákon a některé trestné činy byly zmírněny, popřípadě to jsou pouze přečiny.
Domnívám se, že účast na loupežném přepadení nebyla tímto zákonem zmírněna a tuším, že tyto trestné činy byly lidově řečeno přitvrzeny. Náš trestní zákon však neumožňuje zvýšit trest již jednou pravomocně udělený jen z důvodu změny zákona, umožňuje však trest snížit, což bylo právě od 1.ledna 2010

Další odpovědi
standa

Účinnost nového trestního zákoníku (nebo-li lidově řečeno ´amnestie´) se neposuzuje podle toho zda se jedná o podmíněný nebo nepodmíněný trest, ale podle toho, zda trestný čin je i nadále a v nesníženém trestním rozsahu trestným činem podle nového zákona…, některé bývalé trestné činy byly zrušeny nebo jejich tresty zkráceny. Což ale neplatí u tohoto trestného činu, takže NEVZTAHUJE.

Ve zdroji níže je i stejná odpověď na obdobnou otázku…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkraceni-trestu-4