zkracení trestu

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli budou zkracovat i trest pokud člověk sedí za loupežné přepadení Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Protože jste otázku položil jen obecně, tak lze odpovědět také jen obecně:

Trestný čin § 173 Loupež (dříve § 234) je i nadále trestným činem s nezměněnými trestními sazbami.

Ale protože novelizované ustanovení § 173/2 obsahuje jiný výčet skutkových podstat, je teoreticky možné, že váš trestný čin bude překvalifikován, ale co se týká případné překvalifikace trestu, tak to je těžké bez znalosti detailu odhadovat.