dust8

Všechny otázky se dají vygooglit či nastudovat z knihovny nebo nějak domyslet, takže k čemu vám slouží Odpovědi.cz?

Reaguji na jednoho zdejšího uživatele, který začíná silně prudit místo toho, aby raději moje otázky ignoroval. To je to tak složité? Jsou zde desítky nezodpovězených otázek, ale on si musí vylévat zlost na mě? Nebudu ho jmenovat, ale vyhrožovat mi, že se bude moje otázky nahlašovat jako spam je nejen omezovaní svobody, kodexu, ale je to i krajně diskriminující. Je strašně jednoduché se otírat o ty co se na něco zeptají, ale vystavit se sám odpovědím to už chce trochu odvahy a to vzlášt, když se na vás nějaký chytrolín zasedne. Nic proti tobě kamaráde, ale dej mi prosím tě svátek a já ti dám taky pokoj. Mír v duši a přeji více trpělivosti i pokud se ti zdá otázka přihlouplá. Napočítat do deseti je základ a pak jít třeba odpovědět na jinou pro tebe více zajímavou a hodnotnější otázku. Já ti tady taky nevyhrožuji, takže se prosím zklidni. Děkuji.

Zde je zdroj problému: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-moc-byl-nasazovan-plamenomet-ve-druhe-svetove-valce-proc-nemeli-krytem-obrnenou-nadrz-s-benzinem-proti-zasahum

Nejlepší odpověď
Edison

Zdaleka ne všechny. Ale ptát se na trestní sazbu, nebo na totální nesmysly, který dá zdravý rozum mi přijde fakt buďto jako spamování, nebo jako chorobná touha se s někým bavit. Ale i to druhé chce fištróna.

Omezování svobody? Hahaha.. A to je právě to… Plácáš nesmysly stejně, jako ve svých pseudootázkách, kterými, dle mého soudu, porušuješ pravidla… Zatím jsem Tě jen upozornil, abys více vážil smysl svých otázek. Mohl jsem to taky udělat úplně jinak. Neotírám se o ty, co se na něco zeptají, ale o ty, co se ptají na nesmysly, nejsou schopni použít google, natož vlastní mozeg. moje trpělivost je dostatečná. Kdyby nebyla, s tím nahlašováním bych dáááávno začal, ani bych to tu nepsal. Tak zapoj ten špunt na krku.

Nemluvě o tom, že dle mé analýzy nemálo otázek jsi tatáž osoba, jako jiný uživatel. Což je jednoznačně porušením pravidel tohoto fora.

Další odpovědi
Kepler

Onen uživatel (asi všichni víme, o koho jde) naprosto nepochopil smysl tohoto webu. Je tady proto, aby aby vyhověl následujícímu:

  • poskytovat zábavu, názory jiných i znalosti. Kdo nechce, ať neodpovídá.
  • poskytnou pomoc a podporu v případě životních komplikací.
  • někdo to má jako zpovědnici a neví si rady.
  • někdo si odpovědi na své otázky neumí najít, nebo nemá odpovídající znalosti

    Těch důvodů bude určitě víc, když tak doplňte. Třeba touha polemizovat, podělit se o své znalosti, vydělat si zde uváděnou reklamou (ze strany webu). Nic proti ničemu a není to nic špatného

Pro mně osobně je to hlavně zábava a částečně styk (jako singla) se světem. Velmi si cením legrace, která je tady tak málo zastoupená. Jako důchodce mám spousty volného času a jen tak ho nepromarním vysedávaním po hospodách plných primitivů. To se radši ožeru ve vaší společnosti 🙂 No a taky, že když gůgluju za někoho jiného, sám se dozvím spoustu zajímavých věcí, které by mě ani nenapadlo vyhledávat. Hlavně neumřít úplně blbý.

paul1

Ne každému se podaří najít odpověď na problém, který ho zaujal. Já například jsem se nedávno potkal s tvrzením, že už před 2 300 lety lidé vypočítali obvod zeměkoule. Moc se mi to nezdálo, tak jsem zkusil najít odpověď. Asi jsem dával nesprávné otázky do vyhledávače (jsem už postarší, takže všechno na počítači se mi hned nepodaří) a už jsem chtěl do řešení zapojit uživatele Odpovedi.cz, ale nakonec jsem to našel.
https://clanky­.rvp.cz/clanek/k/z/2287­/JAK-JSME-MERILI-OBVOD-ZEME.html/

Edison

Taky sis mohl všimnout, že nejen, že zatím Tvé dotazy nenahlašuji, ale dokonce na ty ne úplně stupidní odpovídám…

Kepler

Nenahlašuješ, protože není důvod k nahlášení. I když množství otázek je stupidních (a nejen od dusta), kodex ani pravidla to nezakazují. No tak ty voloviny ignoruj jako já a budeš mít pokoj.

Edison

Myslím, že je… A hned několik. Od duplicitní registrace, přes ten zmíněný spam…
Nejsem stavěn na ignoraci… Některé otázky začnou celkem „zajímavě“, nebo aspoň zábavně… pak se z toho vyvrbý taková stupidita, že mi přijde smysl takový otázky ne se něco dovědět, ale prostě jen žvatlat a žvatlat a žvatlat.. Jako když si dítě vynucuje pozornost veškerého svého okolí.

Kepler

No tak to máš smůlu. Ignorovat blbost a povznést se nad čímkoliv stupidním a špatným, mně osobně dost dlouho trvalo a pořád ještě nemám přehled a naseru se. Nu což, snad se k tomu jednou dopracujeme. Jak to ksakru ti zen-buddhisti dělají?

led

Kepler, budhisti to riešia jednoducho:
emmmmm emmmm emm…
a keď skončia majú myseľ čistú.

Edison

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
Jan Werich

dust8

Děkuji za odpověď. Budu více googlovat otázky kolem práva a taky ty které se zdají být asi příliš zvláštní, protože to asi působí příliš šokovaně pro odpovídající. Na většinu otázek bych měl strach se zeptat někoho v reálu, tak proto je směřuji sem. Chápu tvojí kritiku. Škoda, že asi neexistuje hojně navštěvovaný web na otázky a to naprosto bez cenzury. I když to spekuluji a měl bych více spoléhat na strýčka Googla co? No to víš i určitá lenost v tom hraje roli a já jsem rád když někdo dá názor svůj na otázky, než to někde najít strojeně na Googlu. Tady se i semtam dobře zasměju a to na Googlu jen málokdy. Opravdu velice oceňuji tvoji trpělivost a ještě jednou děkuji.

Edison

To právo je jen příklad. Šokující bývají zajímavé, ale nejen ty Tvé šokují spíše stupiditou, než zábavou, nebo touhou po vědění, poznání zabavě, spíše pouhou potřebou komunikovat s okolím.

Čímž aspoň z části odpovídám i Keplerovi: Nevaděj mi vlůbec otázky pro zábavu. Leč zábava bez hlavy a paty není zábavou. Zajímavé je, že místo toho, aby někteří zadali pouze dotaz do gůglu jsou schopni si nejdřív najít tento web. Promiň, Keplere, ale to není normální, ani zábavné. To je jen vrchol lenosti zapojit ten mozol na krku. Jak se dnes ukazuje, čím dál více lidí neschopnost najít si informace to schovává za touhu po informacích.

Kepler

No ano, je to i touha komunikovat s okolím, tak jako u mně. Někdy hloupá, jindy zajímavá, no a co? A proč by měla mít zábava legrace hlavu a patu? Jedna z poznávacích znamení humoru je právě absurdita. Samozřejmě, že přecházím „tapetovací“ otázky za každou cenu. Odpovídám jen na to, co mě zaujme, na co znám odpověď, anebo když tuším, že by mohla být nějaká prča. Odpověď: vygůgluj si to sám, není odpovědí.

Edison

Absurdita má právě hlavu a patu… Jen postavenou poněkud jinak…

Je to odpověď. Je, Keplere. Pokud z toho čiší ta neschopnost, nebo jen otravování ostatních,k tak se právě taková odpověď hodí. Někdy z toho čiší humour a pro to pochopení mám a rád se pobavím.

A proč si někdo kvůli svý mánii musí zakládat již několikátý profil… to opravdu je poněkud příliš.

Kepler

No, takových vícenásobných profilů už tady bylo… Všechno to jsou ale jenom naše domněnky a indicie bez důkazu. Proto i admin je bezzubý. Bohužel se s tím asi nedá nic dělat. Ať je to kdokoliv, je mi to jedno, pokud to není prudil, blbec nebo člen urážející kdekoho. Tady jeden takový je a pořád pod stejným nickem.

Edison

V zásadě souhlasím. Tenhle případ je ovšem víc, než jasný. Stejné otázky, stejné formulace, stejné nesmysly, stejná slova, stejná skladba vět, stejné chyby…

led

a stejný človek…