dust8

Jak moc byl nasazován plamenomet ve druhé světové válce? Proč neměli krytem obrněnou nádrž s benzínem proti zásahům?

Myslím tím, že stačilo plamenometčíka zasáhnout do jeho nádrže na zádech a on vybouchnul? Proč neměl nějaký neprůstřelný kryt na nádrži?

Nejlepší odpověď
led

Spredu ste nemali možnosť zasiahnúť nádrž a ako vidieť aj vo vojnových fotografiách a dobových dokumetárnych filmoch, po stranách mal „plameňometčík“ ozbrojenú ochranu.

K prípadnému opancierovaniu nádrže so zápalnou zmesou
Skúste si spočítať hmotnosť zápalnej látky + kovovú nádrž +osobnú výbavu vojaka v boji a k tomu si pripočítajte prípadný „pancier nádrže“ a teraz sa začnite neustále rýchlo pohybovať a kryť v neustálom psychostrese. Ako dlho by ste toto všetko zvládli?

Další odpovědi
Edison

Ehm… protože by táhl o 70 kg víc? 😁

Asi začnu Tvé otázky nahlašovat jako spamování.