Avatar uživatele
Pokročilý

Volební účast.

Je pravda,že když nepůjdu vůbec k jakýmkoliv volbám,můj hlas si podle nějakého vzorce rozdělí všechny politické strany,aby dostaly příspěvek od státu?
Tudíž,když k volbám půjdu a do volební urny hodím prázdnou obálku,tak jsem sice statisticky u voleb byla,ale nikdo státní příspěvek nedostane?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

zase hloupost
1.Když nepůjdu k volbám tak nikdo můj hlas nezíská a nikdo za to žádné peníze nedostane.
2.Když půjdu k volbám a vhodím prázdnou obálku,pak budu zahrnut mezi zúčastněné voliče podle kterých se rozdělí peníze mezi všechny
3.Když půjdu k volbám a dám do obálky přetržený hlasovací lístek,pak jsem vzal peníze té straně,kterou jsem takto označil a peníze dostanou ostatní.
Doplňuji:
já upřesním bod 3 a snad to bude jasné
vložené přetržené volební lístky do volební obálky a následně do volební urny budou NEPLATNÉ !

V praxi to znamená, že účast ve volbách může být například 99 procentní, ale neplatných hlasů bude například 41 procent, zatímco mezi politické strany v krajích bude rozděleno 58 procent platných hlasů, což bude muset volební komise sdělit národu a světu. Politické strany tak dostanou ze státního rozpočtu maximálně pouze 58 procent příslušných peněz na svou činnost. Nejdůležitější ale na tom bude to, že 41% neplatných hlasů bude referendem občanů o zkorumpovaném politickém systému, takže v podstatě vítězem voleb budou občané - voliči, požadující nový volební zákon a změnu ústavy, které budou odrážet touhu občanů VOLIT ODVOLATELNÉ POLITIKY !!!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, taky jsem to slyšela.


Avatar uživatele
Zlatý

Ano, je to pravda


Avatar uživatele
Stříbrný

ano je to pravda,pokud chceš bojkotovat volby,přetrhni hlasovací lístek a doď ho do urny.Pak ten lístek neplatí a žádná strana z něj mít prospěch nebude.


Avatar uživatele
Bronzový

nikdy jsem nevolila,a volit nebudu.nenasla jsem stranu,o ktere bych mohla rict,ano,ta to povede dobre.protoze od pocatku,co clovek cloveku vladne,vzdycky to bylo k jeho skode.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Ve volbách do Senátu PČR, krajských zastupitelstev a zastupitelstev obcí se příspěvek nevyplácí. http://cs.wikipedia.org/…

Avatar uživatele

anonym

Vážený pane,

Ministerstvo financí obdrželo dne 5. dubna 2010 elektronickou poštou Vaši žádost o stanovisko k řetězové zprávě, která nabádá, aby lidé šli k volbám a odevzdali neplatný hlas (prázdnou obálku), neboť tím připraví politické strany o peníze. Ve zprávě se dále uvádí, že hlasy voličů, kteří k volbám nešli, se rozpočítají, a i za tyto hlasy strany peníze dostanou.

K tomu uvádíme následující vyjádření:

Podle § 20 zákona č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a politických hnutích, ve znění pozdějších předpisů, vyplácí Ministerstvo financí politickým stranám a politickým hnutím příspěvek na činnost. Příspěvek na činnost zahrnuje stálý příspěvek a příspěvek na mandát.

Stálý příspěvek činí ročně 6 000 000 Kč pro politickou stranu a politické hnutí, které získaly v posledních volbách do Poslanecké sněmovny 3 % hlasů. Za každých dalších i započatých 0,1 % hlasů obdrží politická strana a politické hnutí ročně 200 000 Kč. Obdrží-li politická strana a politické hnutí více než 5 % hlasů, příspěvek se nezvyšuje.

Příspěvek na mandát poslance nebo senátora činí ročně 900 000 Kč a na mandát člena zastupitelstva kraje a člena zastupitelstva hlavního města Prahy činí ročně 250 000 Kč.

Ministerstvo financí dále vyplácí podle § 85 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky, ve znění pozdějších předpisů, příspěvek na úhradu volebních nákladů. Tento příspěvek se poskytuje pouze za výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Poslanecká sněmovna sdělí, po ověření volby poslanců, Ministerstvu financí údaje o počtu platných hlasů odevzdaných pro jednotlivé politické strany, politická hnutí nebo koalice. Politické straně, politickému hnutí nebo koalici, která ve volbách získala nejméně 1,5 procenta z celkového počtu platných hlasů, bude za každý odevzdaný hlas ze státního rozpočtu uhrazeno 100 Kč.

Na základě výše uvedeného sdělujeme, že politické strany, politická hnutí nebo koalice neobdrží za neplatné hlasy ze státního rozpočtu žádné finanční prostředky. Informace uvedená v řetězové zprávě, že "hlasy voličů, kteří k volbám nešli, se rozpočítají, a i za tyto hlasy strany peníze dostanou", není pravdivá.


S pozdravem

Ing. Jarmila Fuchsová
ředitelka odboru 14 financování kapitol státního rozpočtu
MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Avatar uživatele

anonym

jmhad můžeš mi nějakým způsobem doložit co říkáš?

Avatar uživatele

anonym

zákon č. 247/1995 Sb., § 85
Příspěvek na úhradu volebních nákladů
Příspěvek na úhradu volebních nákladů se poskytuje pouze za výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Poslanecká sněmovna sdělí, po ověření volby poslanců, Ministerstvu financí údaje o počtu platných hlasů odevzdaných pro jednotlivé politické strany, politická hnutí nebo koalice. Politické straně, politickému hnutí nebo koalici, která ve volbách získala nejméně 1,5 procenta z celkového počtu platných hlasů, bude za každý odevzdaný hlas ze státního rozpočtu uhrazeno 100 Kč.

Ty velké dostanou tak jako tak stejně peněz, ať naštvaný volič k volbám nepůjde, nebo vhodí prázdnou obálku.
Dalo by se tedy říci, že uvedená výzva je lež od začátku do konce, ale není tomu tak. Místo pasívního - nejdu nikam - je třeba jít k volbám a volit libovolnou malou stranu.

Avatar uživatele

anonym

z toho plyne, co napsal jmhad je do PS, netýká se voleb do senátu a krajů

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2159
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 925
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.