Kdo a kde volí do senátu?

Bydlím na menčím městě a přišli mi jen lístky na komunální volby. Chtěla bych také volit do senátu, to asi volí jen ve velkých městech?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Do senátu volí každé dva roky třetina voličů, tedy některé okrsky. Tzn. že váš okrsek zrovna letos nevolí a proto máte jen volby komunální. Za 2 nebo 4 roky budete zase volit vy a jiní ne 🙂

Miroslave, jak jste přišel na těch 8 let 🙂?
Doplňuji:
http://www.na­sipolitici.cz/cs/vol­by2010-parlamentni/senat

Další odpovědi
Miroslavst

Odpovím jen od oka.
Volby do senátu jsou rozděleny na tři části a vždy se v určitých krajích volí jedna třetina senátorů. Při této volbě do senátu se zároveň volí i do zastupitelstva obcí a měst.
Někde to vychází tak, že jsou volby do obou a někde jen do zastupitelstva.

Neboj, buď za 4 nebo 8 let budou i u vás volby do senátu.

Nechám odpověď bez opravy, přestože bych mohl. Říkal jsem v úvodu od oka. Domníval jsem se jednou za 4 roky a tudíž pokud se volí třetina, vychází to na 8 let. tolik vysvětlení mé chyby. Omlouvám se. Jambalya má pravdu.

rybíz

A proč chcete volit do senátu? To je u nás ta nejzbytečnější instituce. Trafika nepotřebných politiků.