vivatisCZ

Je trestné posílat peníze v obálce?

Mohu poslat peníze v obálce přes českou poštu? Né do zahraničí, třeba z Prahy do Brna.

Nejlepší odpověď
gecco

Není to trestné – ale je to hloupé…
Proč nepoužiješ nějaký způsob pro posílání peněz určený??

Další odpovědi
Hans51

Není to trestné, proč by mělo být?

anonym

Trestnē to není, ale když ti to někdo ukradne, tak NEMÁŠ NÁROK NA NÁHRADU.
Když to pošleš složenou a peníze se ztratī, tak náhradu dostaneš.

Radius

Klidne to posli, ale dej ty penize do nejakeho papiru treba z reklamniho letaku (aby nebylo videt proti svetlu, ze tam jsou penize). Pokud je to vyssi castka (napr. nad 200 Kc), posli to doporucene. Pokud tam jsou kovove mince dej to do kartonu, aby to neslo nahmatat. Pokud je to vyssi castka, posli to jako cenny balik (do kartonove krabice a baliciho papiru a jeste to zalep izolepou a prevaz provazkem) a pojisti to na vyssi castku (cenny balik). Bude o neco drazsi postovne, ale mas jistotu ze to dojde v poradku.

lexx

není ale riziko ztráty či ukradení ze schránky tu je…jako doporučený dopis celkem spolehlivé, ale dražší poštovné

marci1

Trestné to není. Pokud posíláš menší částku, tak klidně, ale pokud by se jednalo o částku vyšší, tak to pro svůj klid pošli peněžní složenkou. 🙂

Ronnie3697

Už jsem takhle posílal peníze a v pohodě došly, ale radši to pošli doporučeně, o to se pak snad víc starají.