Fonsvitae

Co znamena „ve znění pozdějších předpisů“???

Nejlepší odpověď
anonym

Zákon nebo Vyhláška má platnost k určitému datu. Je-li v něm odvolávka na předpisy „dřívější“, tak je to to, co bylo vydáno už dříve a tento zákon to přejal. Pokud jde o „pozdější předpisy“, tak nejspíš už někde na ministerstvu nebo ve vládě apod. leží nějaká část zákona nebo vyhlášky, která bude znění zákona upravovat, doplňovat nebo pozměňovat.
Češi jsou národ velmi přemýšlivý a na každý paragraf najdou kličku, tak se zákony stále musí upravovat a doplňovat. Při tom by je ve většině případů stačilo jenom dodržovat (a nehledat výjimky).

Další odpovědi
arygnoc

zadné dvierka vyhlášky, zákona a pod., o ktorom sa pri schvaľovaní vie, že je nedostatočne pripravený.
Znamená to, že zákon je postupne upravovaný rôznymi vyhláškami, výnosmi a pod., zvyčajne upresňovaný.

Robert_PM

Oba předchozí přispěvatelé mimo mísu. Tak se na to pojďme podívat: Ve znění pozdějších předpisů. Vezměte si např. zákon 40/1964 Sb., občanský zákoník, a podívejte se, čím byl novelován. Je to pod datem přijetí a datem účinnosti. Uvozeno „Ve znění.“ A to jsou právě ony pozdější předpisy. V případě, že z obč. zákoníku odkazuji na paragraf, který do něj byl implementován novelou, stále odkazuji na první číslo předpisu, s dovětkem „ve znění pozdějších předpisů.“ U mezinárodních smluv je uzance jiná, ty se označují „v platném znění.“ Záměna je diletantství. To arygnoc: Vyhláška nemůže „upravovat zákon“. To ocko: Zákon se nemůže „odvolávat“ na předpisy předchozí a dále, vyjasněte si platnost a účinnost. Toť vše.