Jaký je rozdíl mezi zákonem a zákoníkem?

Dobrý den, zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi zákoníkem a zákonem. Ve škole nám jeden učitel řekl, že v tom není žádný rozdíl, ale druhý den nám jiný učitel řekl, že v tom rozdíl je, abychom si to nepletli.

Odpovědi
standa

„Zákon“ je OBECNÝ výraz… a „zákoník“ je výraz, který by měl být spojen s KONKRÉTNÍM předpisem, např. obchodní zákoník, Zákoník práce, občanský zákoník, trestní zákoník…

jkjk

Kdepak, zakon je stejne konkretni jako zakonik. Jako zakonik jsou zakokodarcem oznacovany nektere zakony, ktere se snazi upravit danou problematiku komplexne.