steipavka

Jaký je zákon o chovu drůbeže uprostřed zástavby rodinných domků?

Soused má na zahradě slepice,kačeny,hu­sy,perličky..Už 1.rok jsem se nevyspala,neustále kokrhají kohouti,Jak se mám bránit?Má na dvoře i strašný nepořádek a v noci pobíháji všude i krysy.

Nejlepší odpověď
atriplex

Existuje na to jeden zákon a to je občanský zákoník. Nikdo nesmí svými aktivitami obtěžovat ostatní. Nejprve se sousedem domluvte, pokud to nepomůžte, tak jej oznamte na obecní úřad pro přestupek, pokud to nepomůže, tak jedině podat žalobu. Ovšem případná výhra u soudu vám nemusí pomoci, protože soud přikáže jen aby vás soused chovem zvířat neobtěžoval, soud mu nemůže chov zakázat. Jedna moje známá se raději odstěhovala, protože sice vyhrála soud, ale soused nic neřešil…

Další odpovědi
venkovan

Na krysy se dá, pokud běhají k sousedům poslat kontrola (nejsou to krysy, ale asi potkani), protože existuje možnost přenosu infekčních nemocí. Na nepořádek nic moc, pokud nemohou být poškozeny zásoby spodní vody, do okolí se nešíří zápach a nadměrné množství hmyzu. Na hluk pomohou ucpávky do uší – drůběž na venkov patří. Kde jinde by se měla chovat než na vesnici či mestské části venkovského charakteru (to co se připojilo k městům), zejména když ji chovají ve staré zástavbě a okolo si lidi později přistavěli své domy či se tam nastěhovali. Věděli kam se stěhují a kde staví.
Kdo by měl trochu pomoci, tak obecní úřad.
Popravdě na vesnici kde neřvou kohouti, husy, neštěkají psi, nekvílí cirkulárky se žít nedá, protože to už není vesnice, ale shluk baráků kde se významně ztratil tradiční životním styl a lidi jsou zalezlí jen u TV seriálů. Kdyby u nás neutekly z pastvy krávy, nerozšlapaly by okurky, či trávník na zahradě, tak bych se s místním sedlákem ani nepotkal a nepokecali si spolu jak ty krávy jsou divoký a co kde je nového, které meze zas hřejí, … .