DreamCatcher

Jaký je rozdíl mezi obcí a městem?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Označujeme to takto, do 3.000 obyvatel je to obec, kolem 3.000 obyvatel je to městys, nad 3.000 obyvatel je to město. Nad 50.000 je to statutární město, to se ale ještě musí dělit na městské části.
Doplňuji:
Více v zákoně o obcích.

http://zakony­.kurzy.cz/128-2000-zakon-o-obcich/

Další odpovědi
Drap

Město je obec, která byla povýšena na město. Pro vyhlašení města musí být dnes splněna jistá kritéria. Počet obyvatel, struktůra a podobně. Díky historii, tak můře nastat paradox, že obec opodál historického města je třeba i několikanásobně větší, a přesto na titul města nedosahuje.

AJICEK

v obci smrdí hnuj a ve městě smog.

Lamalam

V obci je obecní, ve městě městský úřad. Na počtu obyvatel nezáleží, existují i města s pouhou stovkou obyvatel. Titul město uděluje obci předseda PS na návrh vlády. Podrobnosti v odkazu.

Zdroj: http://www.kom­pas.estranky.cz/clan­ky/clanky---cesko/nejmensi-mesta-a-obce-ceske-republiky.html

barunka4202

Obec je menší město v přírodě a město je pravý opak. :)

katy951

obec je menší a město větší.

mata_CZ

Obec je obecné označení pro město i obec.Město musí mít nad 3 000 obyvatel:)