Jaký je rozdíl mezi opisem a kopiji

Nejlepší odpověď
hanulka11

máš to v názvech opis – je něco opsaného a kopie – kopírované

Další odpovědi
quentos

po pravdě řečeno – ve velmi formálním jazyce se někdy jedná o čistá synonyma. Ale jinak je to tak, jak píše kolegyně

tomekson

Opis znamená, že nově vystavený dokument bude obsahovat to co originál, ale může být jinak formátován.
Kopie znamená, že se jedná o okopírovaný původní dokument.

V praxi: Úřad má dokument, ze kterého chci opis a kopii.
Kopie = vezmou fyzicky původní dokument, ten okopírují a úředně potvrdí, že je to kopie – mohou na něm být třeba vidět originální podpisy atp.
Opis = vytisknou nový dokument třeba z databáze, na který úředně potvrdí, že je obsahově identický jako originál – nebude obsahovat podpisy, ale může býtzřejmé, že dokument byl odsouhlasen a podepsán.

Pokud to jde, přeferujte tedy ověřené kopie