Jose1f

Jaký je rozdíl z hlediska práva, když poruším zákon nebo když poruším vyhlášku?

Jaký je rozdíl z hlediska práva, když poruším zákon nebo když poruším vyhlášku? Pocítím to na např. na výši trestu, nebo je to jedno? Např. když něco bude jako vyhláška nějakého ministerstva a něco jiného jako zákon a já to poruším, kdo mě bude soudit v prvém případě a kdo ve druhém? Proč nejsou všechno jenom zákony, nebo jenom vyhlášky?
Díky za vysvětlení.

Odpovědi
Drap

Zákon je nadřazen nad vyhlášku. Z hlediska schvalovacího procesu je vyhláška snadnější a rychlejší. Pokud budeš souzen, tak vždy tě bude soudit soud.