ŠtěpánP

Co se stane, když se do parlamentu nikdo nedostane?

Čistě hypoteticky, pokud by se do parlamentu po volbách do PS nedostala žádná strana, co by se dělo? Co kdyby se dostala jen jedna? Byly by nové volby?

Odpovědi
Kepler

To se prakticky nemůže stát, je třeba minimálních 5% volebních preferencí, aby se strana do parlamentu s adekvátním podílem dostala. Takových je docela dost. Jen jedna strana se do parlamentu taky dostat nemůže, doby diktatury už pominuly. Demokracie, aspoň ve volebním systému, funguje.

led

Žiadny strach, vždy sa niekto „obetavý pre národ“ nájde

Smlouvyzdarm

Čistě hypoteticky se to samozřejmě stát může. Máme tady více než třicet stran. Pokud každá dostane 3.3333333 % hlasů (myšleno při tiřceti stranách), tak mají všichni smůlu. Kdyby k tomu došlo, nestalo by se vůbec nic. Další den by opět vyšlo slunce. V televizi by se vysílal v průměru stejné množství komerčních s…k. Ve zprávách by měli méně prostoru zemědělci, a to i v případě výjimečných povětrnostních podmínek. Na jejich úkor by měli více prostoru polici, kteří by masírovali národ blbců svými bláboly o nezodpovědnosti voličů a zem by zatím řídila naše pojistka demokracie – Senát. Musím se přiznat, že mi konečně po dlouhých letech došlo proč ho vlastně máme 🙂. Pokud by se tam dostala jen jedna strana, tak by se volby rozhodně neopakovaly. Jako by splnila podmínku volebního zákona. Jako jediná by nám tady vládla.

Drap

Taková situace nemůže nastat. ani hypoteticky,

independent

…mohlaby nastat, kdyby bylo90% hlasů neplatných, platné by dali jen ti co kandidujou a jejich rodiny a straniční podlízači

cochee

Jenže v takovém případě by se volby opakovaly, ne?