Syd

Jak se volí do senátu?

Je mi jasný, jak se mění 1/3 každý 2 roky. Ale když je nějakejch 79 volebních okrsků, po 1. kole zůstanou 2 a jeden potom vyhraje a jestliže je nějakejch 277 kandidátů, nemohlo by tím pádem vzniknout 79 „vítězů“ místo 27? – jak může ze 79 okrsků vyjít 27 lidí, když je každej kandidát jenom v jednom okrsku? A jak to, že nemůžu ve svým volebním okrsku vybírat mezi všema sranama, ale jenom několika vybranejma. Kdo a hlavně podle čeho to vybral? (Vždyť je to jak by řekli:Jděte svobodně volit a tady máte jeden hlasovací lístek KSČ a jeden hlasovací lístek KSČM)

Odpovědi
verka

Mně to taky hlava nebere. Hlavně jsem koukla na kandidáty a vidím známé tváře, kterým nevyšel parlament, to jedna skupina a v
druhé jsou ti, kteří chtěli senát zrušit.