Drap

Vím. Je to už od převratu vládní politika, aby ČR nebyla v ničem soběstačná, i když v mnoha komoditách jsme před tím měli velké vývozy díky přebytkům. Našim západním přátelům by se nelíbilo, aby jsme si pro sebe vytvořili vlastní zboží a přestali tak kupovat jejich předražené přebytky. Tato situace však neni, bohužel jen u vepřového.

Další odpovědi
Kepler

To je tak, když ve vládě, zvláště ministertvu zemědělství, sedí draze placení tupci. Kam se podělo škodovácké „od špendlíku až po lokomotivu“? Zanedlouho budeme dovážet i vodu do řek 😊

Ametyst

Jednotná zemědělská politika Evropské unie dovoluje jen jezdit si pro instrukce do Brusele. Na vývoz stromů a biomasy jsme jim dobří.

aliendrone

Tohle přeci platí napříč celkou českou ekonomikou. Jsme jen laciná montovna a zdroj pro západní část Zlounie, superubohá hospodářská kolonie. Ekonomicky jsme drancovaní TAK INTENZIVNĚ, že se o tom Rusákům (potažmo RVHP) ani NESNILO!
Ostatně NIKDO nedokáže SERIÓZNĚ vysvětlit, jak je možné, že PO TŘICETI LETECH budování „tržní ekonomiky“ máme stále stejný poměr mezd (třetinový vůči Německu). :(

Rozbor zemědělské politiky Zlounie (kvóty, dotace, subvence aj. svinstva), která zvýhodňují západ nemá ani smysl dělat. Tohle už s nějakým TRHEM (reálnou tržní ekonomikou) vůbec NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO.

da ny

No, praxe je jiná :D
Vepřové je dostupné a relativně „levné“.
Kýtu, plecko, pečeni kupuji u řezníka v akci i v obchodech do 100 Kč za 1 kg. Nejčastěji za 79 a 89 Kč maximálně a často. Jen v jednom řeznictví mají mleté vepřové, libové maso z ořezu za 140 Kč/kg. Melou každému zákazníkovi na přání.
Jiný řezník má mleté připravené na tácku, balené. Celé bílé, samý tuk.

Dominik99

Může za to prasečí mor.

df

Je mi to jedno, nakupuji v zahraničí a vubec mě to netankuje.