sesednizkola

Vite o nekom, kdo umrel prirozenou smrti mlady?

Treba oklolo 20 ti nebo tak.
Doplňuji:
Jiri Wolker asi ne… nemyslim novorozeneckou ani nic jineho, smrt starim si predstavuju tak, ze vecer zdravy clovek ulehne a rano uz se neprobudi. Proste zemre.

Nejlepší odpověď
annas

Když večer mladý člověk ulehne a už se neprobudí, zřejmě bude mít zdravotní problémy, o nichž neví.

Délka života je ovlivněna různými faktory – geneticky, zplůsobem života, lékařskou péči, životním prpstředím atd.

--
Chcete-li se dovědět o smrti víc nejen u lidí, ale i u ostatních organismů, projděte si odkaz.

http://www.bi­ologickaolympi­ada.cz/files/pri­pravne_texty/PT2008­.pdf

Smrt jako součást života – Vojtech Baláž, Filip Kolář
Jana Lišková, Alena Pluhařová, Petr Synek – str. 30, 31

Za „přirozenou smrt“ se zpravidla považuje úmrtí způsobené stárnutím — vysokým věkem a celkovou sešlostí organismu.

Stárnutím se myslí postupné celkové oslabování organizmu. Věkem tělo ztrácí sílu, imunitní systém začíná dělat chyby, smysly otupují a ani mozku se nevede nejlépe.

Chvíli, od které začíná tělo stárnout, není úplně snadné určit.
Na začátku života je pravděpodobnost úmrtí relativně vysoká. Drobné tělo novorozence je jednak citlivé na infekci, má slabé termoregulační mechanismy a taky
případné letální (smrtící) alely genů se často projeví už na začátku života.

Pak s vývinem těla pravděpodobnost úmrtí po určitou dobu klesá. Od momentu, kdy začne znovu stoupat, můžeme mluvit o stárnutí. Zkrátka stárneme, pokud se zvyšujícím se věkem roste riziko úmrtí. U člověka se začíná stárnout podle tohoto kritéria na začátku puberty.

Prudké zvýšení pravděpodobnosti úmrtí u mužů v období puberty a rané dospělosti. Je to důsledek tzv. testosteronové demence, tj. změny chování v průběhu puberty, které mohou vést k sebeohrožování. Ta po 23.–24. roce života odeznívá. atd. "

--
Testosteronová demence.
„Muži v uvedeném období mají tendenci nepřiměřeně riskovat, dopouštět se agresivního jednání a vyhledávat adrenalinové zážitky. Právě tito muži bývají nejčastější příčinou tragických automobilových nehod. atd. “

http://petraprochaz­kova.blog.idnes­.cz/c/146288/Co-nas-ochrani-pred-testosteronovou-demenci.html

Petra Procházková: Co nás ochrání před testosteronovou demencí?

Dá se tedy testosteronová demence považovat za přirozenou smrt? Takovéto případy úmrtí se objevují bohužel dost často.

Další odpovědi
marci1

Myslím si, že přirozenou smrtí nikdo mladý zemřít nemůže. Přirozená smrt je smrt způsobená stářím a sešlostí.

lexx

Jiří Wolker

gecco

Perinatální a novorozenecká úmrtnost jsou u nás cca 5 ‰ (podle metodiky WHO, 2009) – tedy cca 600 dětí (2009)…
Je to dostatečně přirozená smrt a dostatečné mládí?

briketka10

nechápu ?