VampGirl

Jak dlouho může člověk být ve vodě?

Kdesi jsem se totiž dočetla, že kdyby byl člověk ve vodě příliš dlouho, smyla by se mu nějaká přirozená ochranná vrstva a prý by umřel na vysušení. Je to pravda, nebo je to nějaká hloupost?
Doplňuji:
Michal Kole: To je jedno, jestli ten člověk plave, nebo sedí ve vaně… Já to myslela čistě teoreticky. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Je to hloupost. Spíše hrozí podchlazení při dlouhodobém pobytu a protože tělo dýchá i povrchem kůže, tak se zvýší poměr ve prospěch aerobního dýchání (ústy a plícemi).
Doplňuji:
Při extrémních dobách pochopitelně ano, já reagoval na ono smytí vrstvy. Při běžných námořních katastrofách se sice kůže postupně odmastí, ale to samo ještě nevede k úmrtí.
Častější příčiny jsou utonutí (po ztrátě sil) nebo již zmíněným podchlazením – viz Titanic.

Další odpovědi
arygnoc

při dlouhodobém pobytu ve vodě nastává porušení konzistence kůže – nastává rozpad pokožky (kůže), vykrvácení.

Pan Mengele něco o tom ví.

Michal Kole

Spíš by mu došli síly a utopil by se nebo myslíš, že by seděl ve vaně ?

chudst

No, zatim ani v jedne odpovedi jsem se nedocetl to, na co jste se ptala.

Arygnoc pise „pri dlouhodobem pobytu“ – to je co? Tyden? Mesic? Rok?

Dr.Axl se vasi odpovedi priblizil nejvice, ale ani tam jsem se nedockal odpovedi – „pri beznych namornich katastrofach se sice kuze postupne odmasti, ale tohle nevede k pricine umrti“. – a za jak dlouho se kuze odmasti? A dejme tomu, ze skutecne lezite ve vane ci v bazenu, nekdo vas hlida, takze na utopeni nemate sanci. Protoze jste rekl, ze se kuze muze odmastit – za jak dlouho? A copak nastane pote?

A Michal Kole nadhodil sice dobrou odpoved, ale jaksi se tim uplne vyhnul problemu.

Omlouvam se za tohle male rypnuti, ale tahle otazka me docela zajima. Nikdy jsem nad tim nepremyslel a sam jsem nevedel, ze se muze kuze cloveku odmastit. (Je to samozrejme logicke, ale nikdy jsem nad tim nepremyslel.) Takze pokud ma nekdo presnejsi udaje, ktere by skutecne primo odpovidaly na polozenou otazku, budu za ne rad.