Skinn3r

Muze clovek umrit bez zjevnyho duvodu ve stari ?

Jako ze neumre na rakovinu , zadnou nemoc , ani nepraskne nejaka ceva starim ale proste stejne umre jakoby mu dala nejaka vyssi sila svoleni odejit ?

Nejlepší odpověď
briketka10

ano, můj děda zemřel stářím ve spánku, dva dny předtím jel ještě na kole a já mu ráno nesla snídani už se chudák nanajedl..
bylo mu 89 let
Doplňuji:
děda nikdy nebyl nemocný, voják legie, v první sv.válce zajatec v Rusku a najednou tohle, doktoři říkali asi mozková mrtvice, ale 84 roce jsme jim moc nevěřili..

Další odpovědi
bolak

A proč by to ten člověk dělal?
Doplňuji:
Tak možná né úředně, ale na stáří se normálně umírá a to na stáří jednotlivých orgánů, které jsou věkem opotřebovány. Je to jako když si koupíš novou pneumatiku tak po čase ji prostě vojezdíš a už nebude fungovat tak jak má a když ji včas nevyměníš, tak jednoho dne prd ho, a dojde k bouračce.

Jde o úmrtí stářím, o přirozenou smrt opotřebováním. Srdce je taky jenom sval.

arygnoc

bohužiaľ áno.
proste – vyhasne.

smrť na starobu (sešlost stářím).

anonym

Ať o tom jakkoliv přemýšlím, tak každá smrt má svou příčinu. Dříve se nedělaly pitvy a dnes se u jasných případů nedělají také.
Jsou smrti, kde člověk dohoří jako svíčka, ale stejně (ikdyž třeba ve spánku) umírá na selhání některého orgánu nebo na cévní, či mozkovou příhodu. Z nějakého důvodu se organizmus zastaví. Ten důvod je tu vždycky, jen se v některých případech po něm nepátrá.

Ar

pokud vím, tak „úředně“ se na stáří jako takové neumírá, ale vždy je uvedeno třeba zástava srdce atd.
Doplňuji:
mosoj – ještě jsem neviděl úmrtní list kde je uvedena příčina smrti stáří.
Jaké je tedy číslo diagnózy pro stáří ?

Damiana

Ano. Je to celková sešlost stářím a říká se jí tzv. přirozená smrt.
Co je pro člověka přirozená smrt, to můžeme zjistit jen tehdy, když bereme nejen v úvahu biologické struktury člověka, ale také jeho svobodu, jeho odkázanost na smysl, jeho rozum a etickou dimenzi jeho existence. Často se pokoušíme smrt ovládnout a pokud to jde, smrt plánovat a manipulovat. Sama smrt a umírání už nejsou v našem zorném poli. Jestliže se pak smrt přece jenom dostaví – když jsme k prodloužení života zkusili všechno co dokážeme, nevíme už co si s umírajícím počít.
Bohužel i tato lidská přirozenost už mnohým lékařským hyenám vadí a snaží se ji "léčit.!
Viz odkaz.
http://petrf.no­votny.blog.id­nes.cz/c/126064­/Prirozena-smrt-nebude-uz-lecena.html

Více ještě zde:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smrt

mosoj

Uf ! A stáří není zjevný důvod ?
Doplňuji:
Ar – ještě jsem neviděl mrtvého aby mu bylo srdce.

led

Žiadna smrť nie je bez dôvodu. Trochu chybná formulácia.
Smrť na ´starobu´ vzniká opotrebovaním organizmu, kedy začínajú zlyhávať rôzne životu potrebné funkcie organizmu. Táto opotrebovanosť sa ale neriadi vekom ale životnými podmienkami. Aj mladý organizmus môže byť opotrebovaný v zlých životných podmienkach.

iceT

Může,proč by nemohl.Po naplněném životě na to mají právo.

briketka10

ad Ar – tatínek měl napsáno – renální selhání ledvin, měl nemocnou slinivku, maminka – Hepatocelulární karcinom, měla rakovinu jater, staří nebyli..

briketka10

dnes tomu věřím, protože se o mozkové mrtvici píše, mluví v TV dokumentech a je to jedna z příčin náhlého úmrtí aniž by si někdo z přítomných něčeho všiml..